ایمپلنت

ایمپلنت دندان بهترین روش جایگزین دندان از دست رفته میباشد که پایه ای از جنس تیتانیوم است که در استخوان فک قرار میگیرد.

سازگاری بسیار بالا با بدن دارد و برخلاف پروتز های موقت و ثابت مادام العمر است که پوسیده نمیشود و استحکام بالایی دارد.

ایمپلنت‌های دندانی بسیار بادوام هستند و وقتی با روکش پوشانده میشوند، ظاهر و احساس یک دندان طبیعی را به بیماران دوباره هدیه می‌دهد.

استخوان فک شما برای حفظ جرم خود به تحریکی نیاز دارد و موقع اتصال دندان‌های شما آن را دریافت می‌کند.

در بیماران دارای بهداشت دهان پایین تحلیل لثه ، مصرف کنندگان دخانیات منع تجویز دارد.

مراحل انجام ایمپلنت

فواید ایمپلنت دندان

اولین مرکزی هستیم که جراحی ایمپلنت دندان را در مدت زمان حداقل 10 دقیقه در بالاترین کیفیت و ضمانت انجام میدهیم.

حداقل ضمانت کاشت دندان برای دندان شما در دندانپزشکی آتن 10 سال میباشد.

  1. بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته میباشد.
  2. عدم بو گرفتن دندان ها برخلاف روکش های متصل به هم
  3. سازگاری بالا با بافت دهان و دندان ها
  4. آخرین اقدام برای جایگزینی تا آخر عمر
  5. برخلاف دندان مصنوعی ثابت میباشد و نیاز به خارج کردن از دهان نیست.

کاشت دندان

برخی از دندان‌ها به علت پوسیدگی شدید، دیگر قابلیت عصب‌ کشی نیز ندارند. در این شرایط تنها راه حل برای رهایی از درد آزاردهنده، کشیدن دندان است.

ایمپلنت در واقع به کاشت دندان مصنوعی درون استخوان فک گفته میشود. این روش کاشت دندان، یک درمان دائمی و جایگزین ایده‌آلی برای دندان‌های از دست رفته محسوب میشود.

انجام ایمپلنت دندان نیز بایدها و نبایدهای خاص خود را دارد. کاندیدای مناسب برای ایمپلنت، افرادی هستند که لثه سالمی دارند‌.

جنس ایمپلنت دندان از تیتانیوم خالص است و با بدن انسان سازگاری مناسبی دارد. تاج این دندان‌ها به اندازه کافی از استحکام و زیبایی برخوردار است.

به همین خاطر اگر به درستی نگهداری شوند، طول عمر بالایی داشته و دیگر به‌ استفاده از روش‌های زیبایی مانند کامپوزیت نیازی نمی باشد..

انواع ایمپلنت

  • اوردنچر

ساختاری همانند دندان مصنوعی دارد که بجای قرار گیری بر روی لثه روی پایه ایمپلنت قرار داده میشود. با این روش 2 تا 4 ایمپلنت را میتوان در ناحیه قرار داد که به محکم شدن

دست دندان کمک میکند و هم مانع از تحلیل رفتن و ضعیف شدن فک میشود.

  • 4 پایه برای همه

این روش برای افرادی طراحی شده که استخوان فک این افراد دارای فضای کمی میباشد یا فضای کافی به منظور کاشت 4 ایمپلنت دندان در آن فراهم نیست.

در این روش 4 عدد ایمپلنت با زاویه هایی از پیش تعیین شده در 4 قسمت استخوان فک که بیشترین فشردگی و فضا را دارند، کاشته میشود تا پروتز‌ها

بر روی آن ها به راحتی قرار داده شود.

  • فوری

در این روش که بیشتر برای دندان های قدامی (جلویی) استفاده میشود کاشت دندان و روکش در 24 ساعت به بیمار تحویل داده میشود.

نحوه جایگزین کردن ایمپلنت‌ ها

ایمپلنت‌ دندان برای افرادی که دندان‌های خود را از دست داده‌اند، گزینه مناسبی است؛ اما نسبت به سایر روش‌ها هزینه بیشتری دارد و باید در مدت طولانی‌تری به پزشک خود مراجعه کنید.

ایمپلنت‌ های دندانی در حالی که دهان شما با بی‌حسی موضعی بی‌حس شده است، با جراحی روی فک و لثه شما متصل می‌شوند.

خود جراحی حدود 90 دقیقه طول می‌کشد، اما کل فرآیند ممکن است 6 تا 12 ماه طول بکشد؛ زیرا معمولاً به چندین جلسه دندانپزشکی نیاز دارید.

همچنین برای کسانی که نمی‌توانند تحت عمل جراحی قرار بگیرند، روش مناسبی نیست.

ایمپلنت‌ها ماندگاری بالایی دارند و از کیفیت خوبی برخوردار هستند؛ یک راه حل طولانی مدت برای کسانی است که چندین دندان خود را از دست داده‌اند.

بریج های دندانی سنتی تنها پنج تا هفت سال دوام می‌آورند و با مراقبت‌های روزانه اغلب بیش از 10 سال عمر می کنند، اما در برخی مواقع ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

در حالی که این موضوع درباره ایمپلنت‌های دندانی به شکل دیگری است. زیرا ممکن است در طی جلسات مختلف نیاز داشته باشید تا به طور دوره‌ای دندان‌هایتان بررسی شود.

اما در صورتی که ایمپلنت‌ها توسط متخصص به صورت مناسب جایگزین شده باشند و خود فرد مراقبت‌های لازم را انجام دهد، می‌تواند تا آخر عمر باقی از ایمپلنت‌های خود استفاده کند.

کاشت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

برای افرادی با دندان‌های افتاده و کشیده شده که یا مبتلا به بیماری‌های لثه یا پریودنتال هستند یا به درمان مجدد ریشه نیاز دارند، مناسب است.

کاشت دندان برای افراد دارای دندان‌های افتاده یا کشیده شده

دلایلی مختلفی مانند پوسیدگی دندان‌، وارد شدن ضربه بسیار شدید به دندان‌ها، از بین رفتن و خراب شدن ریشه دندان، شکستن دندان، افزایش سن و غیره، باعث افتادن یا کشیدن دندان‌ها میشوند.

جای خالی دندان‌ها روی لثه، در جویدن و هضم غذا مشکلات زیادی به وجود می‌آورد. علاوه بر این اگر جای دندان‌های جلو خالی باشد، طرح لبخند فرد نیز زیبایی خود را از دست میدهد.

مناسب‌ترین روش جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته برای این افراد، روش کاشت دندان یا ایمپلنت دندان است.

اگر مدت زمانی زیادی از افتادن یا کشیده شدن دندان‌های فک بالا گذشته‌ باشد، فشار زیادی به‌ استخوان فک و سینوس‌ها وارد میشود.

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، بهتر است افراد بلافاصله بعد از کشیدن دندان برای کاشت ایمپلنت اقدام کنند.

کاشت دندان برای افراد مبتلا به بیماری‌های لثه یا پریودنتال

بسیاری از افراد مبتلا به بیماری‌های لثه یا پریودنتال، به مرور زمان دندان‌های طبیعی خود را به دلیل وجود عفونت در لثه از دست میدهند‌ و برای جایگزین کردن آن‌ها از روش کاشت دندان یا ایمپلنت استفاده میکنند.

این افراد قبل از این‌که دندان‌های از دست رفته خود را با استفاده از روش ایمپلنت دندان جایگزین کنند، ابتدا باید با مراجعه به متخصص لثه بیماری خود را درمان کنند.

سپس مراحل کاشت دندان را آغاز کنند؛ زیرا در صورت عدم توجه به درمان پریودنتال، ایمپلنت در این بیماران به دلیل نرم شدن بافت لثه و تحلیل استخوان فک با مشکلات متعددی روبرو می‌شود.

کاشت دندان

کاشت دندان به جای درمان مجدد ریشه

همه افراد بعد از پوسیده‌ شدن دندان و برای پیشگیری از افزایش پوسیدگی، با مراجعه به دندانپزشک برای ترمیم و پر کردن دندان‌های پوسیده با مواد خاص اقدام میکنند.

عدم توجه به ترمیم و پر کردن دندان‌های پوسیده باعث میشود که پوسیدگی به سمت ریشه دندان رفته و عصب‌ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

در چنین مواقعی باید دندان را عصب کشی کرد تا درد آن ساکت شود. معمولا دندان‌های عصب کشی شده بعد از حدودا ده سال به ری اندو یا عصب کشی مجدد نیاز دارند.

استخوان فک شما برای سالم بودن نیاز به تحریک از ریشه دندان دارد. با این حال، هنگامی که دندانی را از دست می‌دهید، فشاری که به استخوان فک شما وارد می شود، نیز از بین می رود.

هنگامی که دندان‌های از دست رفته را مراقبت نکنید و به دنبال راه حلی برای جایگزین کردن آن نباشید، بدن شما شروع به جذب کلسیم‌های استخوان فک شما می‌کند تا از آن مواد مغذی در جاهای دیگر در فرآیندی به نام معدنی سازی مجدد استفاده کند.

برای جلوگیری از زوال استخوان فک، توصیه می کنیم از دندانپزشک خود در مورد روش ایمپلنت دندان سوال کنید. همچنین سوال کنید که آيا شما کاندیدای مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر؛

ایمپلنت دندان فضای خالی باقی مانده در لبخند شما را بعد از، از دست دادن دندان پر می‌کند و استخوان فک شما به خصوص ریشه دندان را نیز تحریک می‌کند.

این کار استخوان فک را دست نخورده نگه می‌دارد و در نهایت از فرم صورت شما در طول زمان محافظت می‌کند.

چه کسانی کاندیدای ایمپلنت دندان هستند؟

اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید یا دندان‌های شکسته و پوسیده‌ای دارید که قابل ترمیم نباشد، ایمپلنت معمولاً راه‌حل مناسبی است.

اگر جزء کسانی هستید که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند یا از بریچ‌های سنتی خود ناراحت هستید، استفاده از فناوری ایمپلنت را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در گذشته کسانی که پوکی استخوان داشتند یا سلامت آن‌ها به گونه‌ای بود که مناسب جراحی نبودند کاندیدای کاشت و ایپملنت دندان نیز نباید می‌شدند. با فناوری و تکنولوژی امروزه این افراد نیز می‌توانند از کاشت دندان استفاده کنند.

همچنین ایمپلنت کردن شکاف‌های دندان را پر می‌کند. دندان‌هایی که از دست رفته‌اند می‌تواند باعث شود تا دندان‌های مجاور به صورت کج به سمت شکاف جابجا شوند.

این فرایند می‌تواند روی ظاهر، زیبایی، نحوه حرف زدن و گاز گرفتن‌تان نیز تاثیر منفی بگذارد. همچنین نیش‌ دندان‌های از دست رفته باعث سردرد و ناراحتی می‌شود. به همین دلیل ایمپلنت دندان گزینه مناسبی برای جلوگیری از چنین مشکلاتی است.

ایمپلنت برای چه افرادی مناسب نیست؟

برای افرادی که در فک، لثه یا دندان‌های خود دچار عفونت هستند، مناسب نیست.

این افراد ابتدا باید برای درمان عفونت اقدام کنند؛ زیرا کاشت دندان در چنین افرادی باعث افزایش عفونت خواهد شد.

حتی گاهی دندانپزشک مجبور است ایمپلنت را از فک بیمار خارج کند و با این اتفاق تمام هزینه‌ها و زحمات متخصص هدر خواهد شد.

کاشت دندان برای افراد مبتلا به دیابت فقط در صورتی انجام میشود که پزشک معالج قند خون آن‌ها را به طور مداوم مورد بررسی قرار دهد.

افراد سیگاری هم برای کسب نتیجه بهتر، باید چند ماه قبل از ایمپلنت دندان سیگار را کنار بگذارند؛ در غیر این صورت مراحل ایمپلنت با مشکل مواجه میشود.

افرادی که در حال مصرف آسپرین یا داروهای ضد انعقاد خون هستند تقریبا یک هفته قبل از ایمپلنت باید تحت نظر پزشک مصرف داروها را قطع کنند؛

زیرا این داروها باعث افزایش خونریزی لثه در زمان جراحی خواهند شد.

زنان باردار، افراد تحت درمان رادیوتراپی فک و صورت و بیماران تحت درمان با بیس فسفونات نیز گزینه‌های مناسبی برای کاشت دندان نیستند‌.

قیمت کاشت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل متعددی مانند تعداد دندان‌های از دست رفته، تعداد واحد‌های ایمپلنت مورد نیاز، هزینه کشیدن دندان، روش انتخاب شده برای کاشت

نوع آرامبخش و مسکن به کار رفته برای بی حسی محل جراحی ایمپلنت، عدم تحت پوشش قرار گرفتن کامل هزینه‌های ایمپلنت توسط بیمه

محل قرار گرفتن ایمپلنت‌ها، میزان تراکم‌ استخوان فک، هزینه‌های درمان مشکلات لثه و کیفیت مواد استفاده شده توسط برند تولید کننده برای تولید ایمپلنت روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیرگذار هستند.

به طور کلی همه افراد برندهای سوئیسی ایمپلنت دندان را به عنوان گران‌قیمت‌ترین برندهای بازار میشناسند. بعد از این برندها گران‌ترین برند تولیدکننده ایمپلنت متعلق به آلمان است.

برندهای آسیایی هم نسبتا کیفیت خوبی دارند و از لحاظ قیمت مقرون به صرفه‌تر از برندهای سوئیسی و آلمانی هستند.

برندهای چینی به عنوان ارزان‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین برندهای ایمپلنت در کشور ما طرفداری ندارند.

علاوه بر این موارد عوامل دیگری مانند میزان تجربه دندانپزشک متخصص ایمپلنت و محل راه‌اندازی کلینیک دندانپزشکی نیز در دستمزد دندانپزشک و قیمت نهایی ایمپلنت نقش دارند.

در مجموع کاشت دندان در مجموعه آتن با شرایط پرداخت اقساط

با ماهر ترین دندانپزشکان اجرا میشود.

مهم ترین نکته در انجام این کار حفظ سلامت دهان و دندان شما

عزیزان میباشد. که این مورد نیز در کلینیک زیبایی آتن

به طور کامل رعایت می شود.

ایمپلنت دندان
5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.