خدمات درمانی دندانپزشکی


در کلینیک آتن جهت خدمات درمانی دندانپزشکی با بهترین متریال و بالا ترین کیفیت با پزشکان حاذق آماده ارائه خدمات هستیم. در این مجموعه تمامی خدمات یک سال ضمانت بی قید و شرط دارد. با توجه به شرایط اقتصادی و تمامی خدمات درمانی شاما اقساط بدون هیچ سود و بهره ای میباشد. این خدمات شامل ترمیم ، عصب کشی ، جرمگیری ، روکش دندان ، کشیدن و جراحی CL میباشد.

خدمات درمانی دندانپزشکی

ترمیم (پوسیدگی)

ترمیم دندان زمانی که عامل باکتریایی و یا عفونی روی دندان شما لانه گزینی میکند پوسیدگی ایجاد میشود. در طی اقدامات دندانپزشکی پوسیدگی ایجاد شده برطرف و با مواد مخصوص دندانپزشکی جایگزین میشود.

دندانپزشکان از مواد مختلفی برای پر کردن دندان ها استفاده میکنند که از جمله میتوان به کامپوزیت (سفید رنگ) آمالگام (نقره ای رنگ) اشاره کرد. ترمیم دندان

مزایای آمالگام

 • استفاده برای دندان های خلفی
 • استحکام بالا
 • حساسیت کم

مزایای کامپوزیت

 • تطابق با رنگ دندان
 • زیبایی بهتر در طرح لبخند
 • ترمیم جزئی

ترمیم دندان‌ های آسیب‌دیده با روش باندینگ دندان

خوشبختانه برخلاف گذشته که بیشتر اوقات افراد مجبور به کشیدن دندان میشدند، امروزه روش‌ های درمانی متنوعی در دندانپزشکی‌ ها ارائه میشود. از جمله می‌توان به روش درمانی باندینگ کامپوزیت اشاره کرد.

این شیوه درمانی بهترین شیوه برای ترمیم دندان‌های بریده شده و شکاف خورده است؛ همچنین دندان‌هایی که شکل آنها نرمال نیست و به نوعی عجیب هستند یا دندانی که بد رنگ شده را نیز میتوان به روش باندینگ درمان کرد.

روش باندینگ یک روش برای ترمیم دندان آسیب دیده و بدشکل است که ظاهر منظم‌تری به دندان‌ها می‌بخشد. در این روش از پرکننده‌ رزینی همرنگ دندان استفاده می‌کنند؛ البته باید توجه داشته باشید که باندینگ دندان ممکن است بر اثر سایش یا لکه آسیب ببیند و به تعویض نیاز داشته باشد.

بریج دندان

همانطور که ذکر کردیم، این‌روزها روش‌های درمانی متنوعی توسط دندانپزشکان ارائه میشود. بنابراین برای یک نوع مشکل چندین روش درمانی وجود دارد که دندانپزشک با توجه به شرایط بیمار و به تشخیص خود مناسب‌ترین روش را به بیمار پیشنهاد میدهد.

بریج دندان یکی از خدمات و روش‌های درمانی برای رفع مشکل دندان‌های آسیب‌ دیده است. این روش معمولاً در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که دندان‌هایی نیاز به ترمیم در یک طرف دهان قرار گرفته باشند.

وقتی شما یکی از دندان های خود را از دست داده باشید دو دندان کناری پایه دندان میشود و بریج جای خالی دندان از دست رفته قرار داده میشود.

معاینات دندانپزشکی

خدمات درمانی دندانپزشکی و معاینه دندانپزشکی مهم‌ترین اقدام برای جلوگیری از بروز مشکلات دندانی، حفظ دندان‌های سالم و پیشگیری از پوسیدگی و کشیدن دندان است؛ بنابراین همه‌ افراد باید در بازه‌های زمانی مشخصی برای چِکآپ و معاینه به دندانپزشکی مراجعه نمایند.

دندانپزشک در جلسات معاینه با استفاده از ابزارهایی همچون آینه و پروب تمامی دندان‌ها را از لحاظ پوسیدگی بررسی می‌کند. همچنین پزشک می‌تواند در این جلسات در مورد بافت‌های نرم دهان مثل لثه، زبان و لب نیز معاینات خود را انجام دهد.

گاهی دندانپزشک فک و غدد لنفاوی را هم معاینه کرده و در صورت وجود مشکلات در این نواحی آن را به مراجعه کننده اعلام میکند.

معاینات دندانپزشکی در وهله‌ اول می‌تواند از بروز مشکلات دهانی و دندانی جلوگیری کند. از طرفی اگر مشکل و بیماری توسط دندانپزشکی تشخیص داده شد، بیمار می‌تواند هرچه سریع‌تر نسبت به درمان اقدام کرده و از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری نماید.

بنابراین لازم است هر فرد در بازه‌های زمانی مشخصی برای معاینه به دندانپزشک مراجعه نمایند.

معاینه دندانپزشکی هرچند وقت یکبار باید انجام شود؟

معاینه دندانپزشکی برای همه افراد ضروری است و می‌تواند از بروز مشکلات جدی برای دهان و دندان جلوگیری کنید؛ بنابراین مراجعه به دندانپزشک برای انجام معاینات دندانی در بازه‌های زمانی دو ساله لازم وضروری است.

این موضوع به ویژه‌ برای کوکان و خردسالان اهمیت بیشتری دارد. در این جلسات دندان پزشک با پرسیدن برخی سوالات، مشاهده و گاها عکس‌برداری یا اشعه ایکس می‌تواند دندان‌ها را به خوبی بررسی نماید.

در صورتی که مراجعه دارای مشکلات دندانی باشد روش‌های درمان مناسب را به او پیشنهاد می دهد.

عصب کشی دندان

زمانی که پوسیدگی و عفونت به عصب دندان میرسد باعث ایجاد درد و تورم میشود.

برای از بین بردن درد و عفونت عصبی طی مراحل عصب کشی یا درمان ریشه

خارج میشود در نتیجه عامل درد نیز هم خارج شده و محیط خالی باقی مانده

با مواد مخصوص دندانپزشکی جایگزین میشود.

طول عمر دندان عصب کشی شده حداقل ۵ سال تا ۲۵ سال میباشد.

توصیه دندانپزشکان در اولین مرحله که درد ایجاد شد اقدام فوری برای از بین بردن

درد یا همان عامل عفونی میباشد زیرا در صورت اقدام نکردن برای عصب کشی دندان

احتمال کشیدن دندان بسیار زیاد میشود.

انواع عصب کشی

 • تک کانال
 • دو کانال
 • سه کانال
عصب کشی

خدمات درمانی دندانپزشکی با جرمگیری

در اثر خوردن و آشامیدن روی دندان های ما یک لایه خمیری، نازک و شیری رنگ تشکیل میشود. این لایه حاوی باکتری هایی میباشد که مسئول ایجاد پوسیدگی دندانی میباشند.

این لایه در ابتدا نرم بوده و با مسواک زدن قابل حذف میباشد اما اگر مدتی از تشکیل این لایه بگذرد، مواد معدنی بزاق دهان در آن نفوذ میکند و رسوب خواهد کرد و این

لایه شروع به سخت شدن میکند که به این ترتیب جرم دندان شروع به تشکیل شدن خواهد کرد.

آیا جرمیگیری باعث آسیب به دندان می‌شود؟

جرم دندان از تجمع مواد و املاح موجود در بزاق و غذاها و باکتری‌ها روی دندان ایجاد میشود و به مرور زمان حالت سفت و سنگی به خود میگیرد که حتی ممکن است

با خوردن مواد غذایی رنگی مثل چای و… تغییر رنگ داده و قهوه ای شود. دندانپزشک با وسیله مخصوصی به نام قلم جرمگیری میتواند این جرم‌ها را از سطح دندان جدا کند.

توجه کنید لرزش مختصر قلم جرمگیری دندان باعث کنده شدن جرم‌ها از دندان می‌شود نه تراش دندان! از آنجا که در جرمگیری هیچ تراش و آسیبی به دندان وارد نمی‌شود

پس این تصور که جرمگیری باعث آسیب به دندان خواهد شد یک باور غلط است که متاسفانه در بین بسیاری از افراد

وجود دارد. از نظر علم دندانپزشکی افرادی که به بهداشت دهان خود اهمیت میدهند باید سالیانه یک یا دو بار برای جرمگیری و اطلاع از وضعیت دندان‌ها به پزشک مراجعه کنند.

از بین بردن سوراخ و درز بین دندانی

گاهی وجود سوراخ و درز بین دندانی یکی از عوامل جمع شدن غذا در بین دندان‌ ها و تجمع باکتری‌ ها میباشد. این وضعیت ممکن است منجر به پوسیدگی و حتی کشیدن دندان شود. بر همین اساس دندانپزشکان یکی از خدمات درمانی که Dental fissure sealants نامیده می‌شود را به مراجعین خود ارائه می‌دهند.

در این روش سوراخ، شکاف و درزهای بین دندانی با استفاده از مواد مخصوص پر میشود. پرکردن سوراخ و درز را می‌توان در دسته‌ خدمات ترمیمی دندانپزشکان نیز قرار داد.

در روش درمانی از بین بردن سوراخ و درز دندانی شیار و شکاف‌های عمیق بین دندانی با استفاده از سیلانت‌ها پر میشود. سیلانت محلولی است که بر روی سطح دندان‌ها می‌گذارند.

سپس این محلول حالت پلاستیک به خود می‌گیرد و همچون یک مانع فیزیکی از تجمع غذا و رشد باکتری در بین دندان جلوگیری میکند. با این روش می‌توان تا حدود زیادی از خطر پوسیدگی‌های دندانی در امان بود.

روکش دندان

یکی دیگر ازخدمات درمانی دندانپزشکی روکش دندان میباشد. زمانی که دندان های شما عصب کشی میشود ۵۰٪ مقاومت خود را از دست میدهد و احتمال شکستن و از بین رفتن دندان بالا میرود.

جهت جلوگیری از این اتفاق ما روکش دندان را به شما پیشنهاد میکنیم.روکش دندان مانند محافط عمل میکند و دندان را نسبت به شکستن و از بین رفتن محافظت میکند.

روکش دندان علاوه بر حفظ مقاومت دندان جهت زیبایی دندان های قدامی (جلویی) نیز استفاده میشود.

انواع روکشپروتز و روکش دندان

 • PFM ( پایه فلزی )
 • زیرکونیا  ( تمام سرامیک )

PFM جهت دندان های خلفی پیشنهاد میشود و زیرکونیا معمولا جهت دندان های قدامی مورد استفاده قرار میگیرد.

کشیدن دندان

‌کشیدن دندان همیشه راهکاری انتهایی و ناگزیر برای افرادی به شمار می‌رود که از درد دندان رنج می‌برند. این عمل اگرچه جای دندان آسیب دیده را خالی می‌کند اما از درد آن را از بین می‌برد.

هنگامی که دندان های شما به عصب میرسد و اقدام به عصب کشی نکنید پوسیدگی و عامل عفونت به ریشه های دندان میرسد در این صورت دیگر دندان قابل نگهداری نمیباشد

احتمال ایجاد کیست عفونی و عفونت فک و لثه و دهانی وجود دارد. بهترین طرح درمان در این صورت کشیدن دندان و خارج نمودن عامل عفونی میباشد.

همچنین امکان جایگزینی دندان از طریق ایمپلنت یا بریج را فراهم می‌کند.

جراحی CL

 • جراحی افزایش طول تاج لثه در دندان هایی که با طول تاج کوتاه کاربرد دارد.
 • این روش بر خلاف تصور فاقد درد و با بی حسی کامل انجام میشود.
 • جراحی CL دوران نقاهت ۱۰ روزه دارد.
 • در بیماران بهداشت دهان ضعیف مصرف کنندگان منع مصرف دارند.

در مجموع خدمات درمانی دندانپزشکی در مجموعه آتن با شرایط پرداخت اقساط با ماهر ترین دندانپزشکان اجرا میشود.

مهم ترین نکته در انجام این کار حفظ سلامت دهان و دندان شما عزیزان میباشد که این مورد نیز در کلینیک دندانپزشکی آتن به طور کامل رعایت می شود.

5/5 - (6 امتیاز)

2 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up