ایمپلنت دندان با تکنولوژی پیشرفته


ایمپلنت دندان یکی از موثرترین و دائمی‌ترین روش‌های جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. این روش نه تنها ظاهر طبیعی و زیبایی به لبخند شما می‌بخشد، بلکه به سلامت دهان و دندان‌های باقیمانده شما نیز کمک می‌کند. ایمپلنت‌ها از مواد با دوام و مقاوم ساخته می‌شوند و می‌توانند عملکردی شبیه به دندان‌های طبیعی داشته باشند.

فرایند ایمپلنت دندان با تکنولوژی پیشرفته شامل چند مرحله است که از معاینه و برنامه ریزی اولیه شروع شده و به جراحی ایمپلنت و سپس تاج‌گذاری پایان می‌یابد. متخصصان دندانپزشکی با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌های پیشرفته، اطمینان می‌دهند که ایمپلنت‌ها به بهترین نحو ممکن قرار گیرند.

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

کاشت و ترمیم آن معمولاً از یک پیچ ماده تیتانیوم و یک تاج تشکیل شده است. یک سوراخ با قطر کوچک (سوراخ پایلوت) در محل‌های فک بی‌دندان (جایی که دندان وجود ندارد) ایجاد می‌شود تا فیکسچر ایمپلنت تیتانیوم را در محل خود هدایت کند.

مزایای ایمپلنت دندان فراتر از زیبایی آن است. این پیچ ها به حفظ ساختار استخوان فک کمک کرده، از فرسایش استخوان جلوگیری می‌کنند و توانایی جویدن و گفتار را بهبود می‌بخشند. با انتخاب این روش، شما سرمایه‌گذاری مهمی در سلامت دهان و دندان خود انجام داده‌اید که می‌تواند تاثیر مثبتی بر کیفیت زندگی شما داشته باشد.

برای اینکه بیشترین بهره را از آن ببرید، باید به طور کلی در سلامت کامل باشید و استخوان فک سالمی داشته باشید که به طور کامل رشد کرده باشد، داشتن لثه و استخوان فک سالم به منظور حمایت از ایمپلنت ضروری است.

برای جلوگیری از آسیب رساندن به ساختارهای حیاتی فک و صورت مانند عصب آلوئولار تحتانی در فک پایین (فک پایین)، دندانپزشک باید هنگام سوراخ کردن و اندازه گیری استخوان فک از مهارت و تخصص بالایی استفاده کند.

روش ایمپلنت دندان

بعد از اینکه سوراخ اولیه پایلوت در محل مناسب فک سوراخ شد، به آرامی باز می شود تا امکان قرار دادن پیچ ایمپلنت فراهم شود. پس از قرار گرفتن در محل، بافت اطراف لثه روی ایمپلنت محکم می‌شود و یک پیچ محافظ در بالای آن قرار می‌گیرد تا محل بهبود یابد و استخوان‌سازی ایجاد شود.

پس از حداکثر شش ماه بهبودی، دندانپزشک شما آن را باز می کند و یک اباتمنت (که تاج یا جایگزین دندان مانند را نگه می دارد) وصل می کند. در برخی موارد، اباتمنت ممکن است در طول عمل اولیه متصل شود.

هنگامی که اباتمنت در جای خود قرار گرفت، دندانپزشک شما یک روکش موقت یا نهایی می سازد. گاهی اوقات می توان تاج نهایی را در همان روزی که اباتمنت قرار داده می شود ساخت.

برخی از دندان‌ها به علت پوسیدگی شدید، دیگر قابلیت عصب‌ کشی نیز ندارند. در این شرایط تنها راه حل برای رهایی از درد آزاردهنده، کشیدن دندان است.

ایمپلنت در واقع به کاشت دندان مصنوعی درون استخوان فک گفته میشود. این روش کاشت دندان، یک درمان دائمی و جایگزین ایده‌آلی برای دندان‌های از دست رفته محسوب میشود.

انجام کاشت دندان نیز باید ها و نباید های خاص خود را دارد. کاندیدای مناسب برای کاشت، افرادی هستند که لثه سالمی دارند‌. جنس آن از تیتانیوم خالص است و با بدن انسان سازگاری مناسبی دارد. تاج این دندان‌ها به اندازه کافی از استحکام و زیبایی برخوردار است.

به همین خاطر اگر به درستی نگهداری شوند، طول عمر بالایی داشته و دیگر به‌ استفاده از روش‌های زیبایی مانند کامپوزیت نیازی نمی باشد..

فواید ایمپلنت دندان

اولین مرکزی هستیم که جراحی ایمپلنت دندان را در مدت زمان حداقل 15 دقیقه در بالاترین کیفیت و ضمانت انجام میدهیم. حداقل ضمانت کاشت دندان برای دندان شما در دندانپزشکی آتن 10 سال میباشد.

 • بهبود عملکرد جویدن: ایمپلنت ها به دلیل اتصال محکم به استخوان فک، قابلیت جویدن طبیعی را بهبود می‌بخشند، امکان خوردن غذاهای سفت و سخت را بدون نگرانی فراهم می‌آورند.
 • حفظ ساختار صورت: از دست دادن دندان‌ها می‌تواند منجر به تحلیل رفتن استخوان فک شود. ایمپلنت‌ با جایگزینی ریشه‌های دندان، از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری کرده و به حفظ شکل طبیعی صورت کمک می‌کنند.
 • دوام و پایداری بلندمدت: با مراقبت مناسب، ایمپلنت ها می‌توانند تمام عمر دوام بیاورند، که این امر آن‌ها را به یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه برای سلامت دهان و دندان تبدیل می‌کند.
 • افزایش اعتماد به نفس: ایمپلنت‌ دندان با بازگرداندن عملکرد و زیبایی دندان‌ها، به افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت زندگی کمک می‌کنند.
 • مراقبت آسان: ایمپلنت ها نیازی به مراقبت‌های ویژه ندارند و می‌توان آن‌ها را مانند دندان‌های طبیعی با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن تمیز نگه داشت.
 • جلوگیری از آسیب به دندان‌های مجاور: برخلاف پل های دندانی، ایمپلنت نیازی به تراشیدن دندان‌های کناری برای نصب ندارد، بنابراین سلامت دندان‌های باقیمانده حفظ می‌شود.
ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد از ایمپلنت

بازیابی implant دندان به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از آنها شامل مراحل مختلفی است که برای تکمیل درمان شما لازم است. با این حال، به طور کلی پس از کاشت ایمپلنت، حفظ عادات بهداشت دهان و دندان به ساختار استخوان کمک می کند.

عدم استفاده از نخ دندان و مسواک زدن می تواند منجر به شکست درمان شود. اگر implant و نواحی اطراف آن به درستی تمیز نشوند، عفونت ممکن است رخ دهد. استعمال دخانیات نیز به نرخ بالای شکست نسبت داده می شود و باید پس از روش های کاشت از آن اجتناب شود.

اگر ترمیم‌های موقت همراه با کاشت قرار داده شده باشد، تمیز کردن آنها مانند دندان‌های طبیعی تان برای اطمینان از بهبود و جوش خوردن به بهترین شکل ممکن اهمیت دارد.

پس از عمل جراحی اولیه، ممکن است تورم لثه و صورت شما و همچنین خونریزی و کبودی جزئی در محل ایمپلنت رخ دهد. داروهای مسکن تجویزی ممکن است توسط دندانپزشک شما برای تسکین هر گونه درد یا ناراحتی که بعد از عمل احساس می کنید، تجویز کند.

برای پنج تا هفت روز پس از جراحی، رژیم غذایی شما باید به غذاهای نرم محدود شود. در صورت وجود بخیه، ممکن است نیاز باشد که توسط دندانپزشک شما برداشته شود. با این حال، بخیه های خود حل شونده که نیازی به برداشتن ندارند معمولا استفاده می شود.

بهبودی پس از عمل جراحی برای قرار دادن ایمپلنت تا شش ماه طول می کشد و این بازه زمانی به موارد فردی و درمان بستگی دارد. اگر به درستی از آن مراقبت شود، می تواند برای تمام عمر در جای خود باقی بماند.

انواع ایمپلنت دندان

 • اوردنچر

ساختاری همانند دندان مصنوعی دارد که بجای قرار گیری بر روی لثه روی پایه ایمپلنت قرار داده میشود. با این روش 2 تا 4 implant را میتوان در ناحیه قرار داد که به محکم شدن دست دندان کمک میکند و هم مانع از تحلیل رفتن و ضعیف شدن فک میشود.

 • 4 پایه برای همه

این روش برای افرادی طراحی شده که استخوان فک این افراد دارای فضای کمی میباشد یا فضای کافی به منظور کاشت 4 ایمپلنت دندان در آن فراهم نیست. در این روش 4 عدد ایمپلنت با زاویه هایی از پیش تعیین شده در 4 قسمت استخوان فک که بیشترین فشردگی و فضا را دارند، کاشته میشود تا پروتز‌ها بر روی آن ها به راحتی قرار داده شود.

 • فوری

در این روش که بیشتر برای دندان های قدامی (جلویی) استفاده میشود کاشت دندان و روکش در 24 ساعت به بیمار تحویل داده میشود.

نحوه جایگزین کردن کاشت دندان

کاشت دندان برای افرادی که دندان‌ های خود را از دست داده‌اند، گزینه مناسبی است اما نسبت به سایر روش‌ ها هزینه بیشتری دارد و باید در مدت طولانی‌ تری به پزشک خود مراجعه کنید.

ایمپلنت‌ های دندانی در حالی که دهان شما با بی‌حسی موضعی بی‌حس شده است، با جراحی روی فک و لثه شما متصل می‌شوند.

خود جراحی حدود 90 دقیقه طول می‌کشد، اما کل فرآیند ممکن است 6 تا 12 ماه طول بکشد؛ زیرا معمولاً به چندین جلسه دندانپزشکی نیاز دارید.

همچنین برای کسانی که نمی‌توانند تحت عمل جراحی قرار بگیرند، روش مناسبی نیست.

ماندگاری بالایی دارند و از کیفیت خوبی برخوردار هستند؛ یک راه حل طولانی مدت برای کسانی است که چندین دندان خود را از دست داده‌اند.

بریج های دندانی سنتی تنها پنج تا هفت سال دوام می‌آورند و با مراقبت‌ های روزانه اغلب بیش از 10 سال عمر میکنند، اما در برخی مواقع ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

در حالی که این موضوع درباره کاشت دندان به شکل دیگری است. زیرا ممکن است در طی جلسات مختلف نیاز داشته باشید تا به طور دوره‌ای دندان‌هایتان بررسی شود.

اما در صورتی که ایمپلنت‌ ها توسط متخصص به صورت مناسب جایگزین شده باشند و خود فرد مراقبت‌های لازم را انجام دهد، می‌تواند تا آخر عمر باقی از ایمپلنت‌های خود استفاده کند.

کاندید های ایده‌آل برای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندانی یک راه حل دائمی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است که می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی افراد بسیار کمک کند. اما، ایمپلنت برای همه مناسب نیست. برای تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت هستید، چندین عامل باید در نظر گرفته شود:

1. سلامت عمومی دهان و دندان:

 • سلامت لثه‌ها: افرادی که از سلامت لثه خوبی برخوردار هستند و دچار بیماری های لثه نیستند، کاندیدهای بهتری برای ایمپلنت هستند.
 • استخوان کافی در فک: برای حمایت از ایمپلنت، نیاز به مقدار کافی استخوان فک است. افرادی که استخوان فک آنها تحلیل رفته باید قبل از اقدام، ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشند.
 • کنترل بیماری‌های مزمن: بیمارانی که بیماری‌های مزمن مانند دیابت یا بیماری‌های قلبی را تحت کنترل دارند، ممکن است بتوانند ایمپلنت داشته باشند، به شرطی که وضعیت سلامتی آنها پایدار باشد.
 • عدم استفاده از دخانیات: سیگار کشیدن می‌تواند فرآیند بهبود و ادغام ایمپلنت با استخوان را مختل کند. افرادی که سیگار نمی‌کشند یا توانسته‌اند مصرف دخانیات را قطع کنند، شانس بهتری برای موفقیت آن دارند.

2. تعهد به مراقبت و نگهداری:

 • مراقبت مناسب از دهان و دندان: افرادی که تعهد به رعایت بهداشت دهان و دندان دارند و مرتب به دندانپزشک مراجعه می‌کنند، می‌توانند از موفقیت طولانی‌مدت ایمپلنت‌های خود اطمینان داشته باشند.

3. نیازها و انتظارات واقع‌ بینانه:

 • داشتن انتظارات واقع‌بینانه: افرادی که درک صحیحی از فرآیند کاشت و نتایج قابل انتظار دارند، معمولاً رضایت بیشتری از نتایج خواهند داشت.
کاشت ایمپلنت
روش ایمپلنت دندان

دندان های کشیده شده

دلایلی مختلفی مانند پوسیدگی دندان‌، وارد شدن ضربه بسیار شدید به دندان‌ها، از بین رفتن و خراب شدن ریشه دندان، شکستن دندان، افزایش سن و غیره، باعث افتادن یا کشیدن دندان‌ها میشوند.

جای خالی دندان‌ها روی لثه، در جویدن و هضم غذا مشکلات زیادی به وجود می‌آورد. علاوه بر این اگر جای دندان‌های جلو خالی باشد، طرح لبخند فرد نیز زیبایی خود را از دست میدهد.

مناسب‌ترین روش جایگزین کردن دندان های از دست رفته برای این افراد، روش کاشت دندان یا ایمپلنت دندان است. اگر مدت زمانی زیادی از افتادن یا کشیده شدن دندان‌های فک بالا گذشته‌ باشد، فشار زیادی به‌ استخوان فک و سینوس‌ها وارد میشود.

افراد مبتلا به بیماری های لثه یا پریودنتال

بسیاری از افراد مبتلا به بیماری های لثه یا پریودنتال، به مرور زمان دندان های طبیعی خود را به دلیل وجود عفونت در لثه از دست میدهند‌ و برای جایگزین کردن آن‌ها از روش کاشت دندان یا ایمپلنت استفاده میکنند.

این افراد قبل از این‌که دندان‌ های از دست رفته خود را با استفاده از روش کاشت دندان جایگزین کنند، ابتدا باید با مراجعه به متخصص لثه بیماری خود را درمان کنند.

ایمپلنت دندان به جای درمان مجدد ریشه

همه افراد بعد از پوسیده‌ شدن دندان و برای پیشگیری از افزایش پوسیدگی، با مراجعه به دندانپزشک برای ترمیم و پر کردن دندان های پوسیده با مواد خاص اقدام میکنند. عدم توجه به ترمیم و پر کردن دندان‌های پوسیده باعث میشود که پوسیدگی به سمت ریشه دندان رفته و عصب‌ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

در چنین مواقعی باید عصب کشی دندان کرد تا درد آن ساکت شود. معمولا دندان‌های عصب کشی شده بعد از حدودا ده سال به ری اندو یا عصب کشی مجدد نیاز دارند. استخوان فک شما برای سالم بودن نیاز به تحریک از ریشه دندان دارد. با این حال، هنگامی که دندانی را از دست می‌دهید، فشاری که به استخوان فک شما وارد می شود، نیز از بین می رود.

افراد مناسب ایمپلنت دندان

اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید یا دندان های شکسته و پوسیده‌ای دارید که قابل ترمیم نباشد، کاشت دندان معمولاً راه‌ حل مناسبی است. اگر جزء کسانی هستید که از دندان مصنوعی استفاده میکنند یا از بریج های سنتی خود ناراحت هستید، استفاده از فناوری implant را به شما پیشنهاد میکنیم.

در گذشته کسانی که پوکی استخوان داشتند یا سلامت آن ها به گونه‌ای بود که مناسب جراحی نبودند کاندیدای کاشت دندان نیز نباید میشدند. با فناوری و تکنولوژی امروزه این افراد نیز می توانند از کاشت دندان استفاده کنند.

همچنین این عمل شکاف های دندان را پر می کند. دندان‌هایی که از دست رفته‌اند می‌تواند باعث شود تا دندان‌های مجاور به صورت کج به سمت شکاف جابجا شوند.

این فرایند می‌تواند روی ظاهر، زیبایی، نحوه حرف زدن و گاز گرفتن‌ نیز تاثیر منفی بگذارد. همچنین نیش‌ دندان های از دست رفته باعث سردرد و ناراحتی می شود. به همین دلیل مراقبت ایمپلنت دندان گزینه مناسبی برای جلوگیری از چنین مشکلاتی است.

نکاتی برای انتخاب ارائه‌ دهنده خدمات ایمپلنت

 • تجربه و مهارت: انتخاب یک دندانپزشک یا جراح دهان با تجربه و تخصص در زمینه ایمپلنت های دندانی اهمیت زیادی دارد.
 • تکنولوژی و تجهیزات: اطمینان حاصل کنید که ارائه‌دهنده خدمت از آخرین تکنولوژی‌ها و تجهیزات پیشرفته استفاده می‌کند.
 • بررسی نظرات و توصیه‌ها: نظرات مراجعین قبلی و توصیه‌های افرادی که تجربه مشابهی داشته‌اند، می‌تواند اطلاعات مفیدی ارائه دهد.

ممنوعیت انجام ایمپلنت

افرادی که در فک، لثه یا دندانهای خود دچار عفونت هستند، مناسب نیست. این افراد ابتدا باید برای درمان عفونت اقدام کنند، زیرا کاشت دندان در چنین افرادی باعث افزایش عفونت خواهد شد.

حتی گاهی دندانپزشک مجبور است ایمپلنت را از فک بیمار خارج کند و با این اتفاق تمام هزینه‌ها و زحمات متخصص هدر خواهد شد. کاشت دندان برای افراد مبتلا به دیابت فقط در صورتی انجام میشود که پزشک معالج قند خون آن‌ها را به طور مداوم مورد بررسی قرار دهد.

افراد سیگاری هم برای کسب نتیجه بهتر، باید چند ماه قبل از ایمپلنت دندان سیگار را کنار بگذارند؛ در غیر این صورت مراحل ایمپلنت با مشکل مواجه میشود. افرادی که در حال مصرف آسپرین یا داروهای ضد انعقاد خون هستند تقریبا یک هفته قبل از implant باید تحت نظر پزشک مصرف داروها را قطع کنند، زیرا این داروها باعث افزایش خونریزی لثه در زمان جراحی خواهند شد.

زنان باردار، افراد تحت درمان رادیوتراپی فک و صورت و بیماران تحت درمان با بیس فسفونات نیز گزینه‌های مناسبی برای کاشت دندان نیستند‌.

ایمپلنت دندان

هرینه ایمپلنت دندان

عوامل متعددی مانند تعداد دندان های از دست رفته، تعداد واحد‌ های ایمپلنت مورد نیاز، هزینه کشیدن دندان، روش انتخاب شده برای کاشت و نوع آرامبخش به کار رفته برای بی حسی محل جراحی کاشت دندان، عدم تحت پوشش قرار گرفتن کامل هزینه ایمپلنت دندان توسط بیمه میباشد.

موردتوضیحهزینه تقریبی
مشاوره اولیهارزیابی دهان و فکرایگان
CBCTبررسی دقیق استخوان فکوابسته به رادیولوژی انتخابی
ایمپلنت (هر واحد)شامل پایه ایمپلنت و پروتز11000000 تومان
پودر استخواندر صورت نیاز و نداشتن تراکم استخوان2000000 تومان
جراحی سینوس لیفتدر صورت نیاز و پایین بودن سینوس های بیمار4000000 تومان
جراحی اضافیکشیدن ریشه دندان و جراحی آن1000000 تومان
 • مشاوره اولیه و CBCT: این اولین گام برای تعیین این است که آیا شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت هستید یا خیر. هزینه‌ها می توانند بسته به محل عمل و دستگاه‌های مورد استفاده متفاوت باشند.
 • ایمپلنت (هر واحد): این هزینه برای خود پایه ایمپلنت است که در استخوان فک جایگذاری می‌شود. قیمت می‌تواند بسته به مواد استفاده شده و برند ایمپلنت متفاوت باشد.
 • اباتمنت و تاج: این قطعات به عنوان پل اتصال بین پایه ایمپلنت و تاج عمل می‌کنند. هزینه‌ها بسته به مواد (مانند زیرکونیا یا پرسلن) و پیچیدگی ساخت تاج متغیر است.
 • جراحی اضافی: برخی از بیماران ممکن است نیاز به اقدامات اضافی داشته باشند تا فک برای قرار دادن ایمپلنت ها آماده شود. این می‌تواند شامل پیوند استخوان یا بالابری سینوسی باشد که هزینه‌های قابل توجهی به کل فرآیند اضافه می‌کند.

به طور کلی همه افراد برندهای سوئیسی دندان را به عنوان گران قیمت ترین برندهای بازار میشناسند. بعد از این برندها گران ترین برند تولیدکننده ایمپلنت متعلق به آلمان است. برندهای آسیایی هم نسبتا کیفیت خوبی دارند و از لحاظ قیمت مقرون به صرفه‌تر از برندهای سوئیسی و آلمانی هستند.

برندهای چینی به عنوان ارزان ترین و بی کیفیت ترین برند های کاشت دندان در کشور ما طرفداری ندارند. علاوه بر این موارد عوامل دیگری مانند میزان تجربه دندانپزشک متخصص کاشت و محل راه‌اندازی کلینیک دندانپزشکی نیز در دستمزد دندانپزشک و قیمت نهایی ایمپلنت نقش دارند.

فرم درخواست مشاوره ایمپلنت

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

سوالات متداول ایمپلنت دندان

بهتر است همزمان با کشیدن فیکسچر ایمپلنت گذاشته شود در غیر اینصورت 3 ماه از زمان کشیدن دندان باید بگذرد.

متخصص فک و صورت

خیر دردی ندارید.

در آتن شرایط اقساط داریم و نصف مبلغ را 4 ماه آینده میتوانید پرداخت کنید.

طول عمر ایمپلنت 10 سال به بالا است.

هر واحد ایمپلنت حدودا 20 دقیقه انجام میشود.

قیمت ایمپلنت دندان واحدی 10 میلیون تومان میباشد.

1 جلسه برای جراحی و 2 جلسه برای پروتز ایمپلنت

ایمپلنت فوری

در ایمپلنت دندان معمولی، حدود ۳ الی ۶ ماه زمان نیاز است که پایۀ تیتانیومی به استخوان فک جوش بخورد. پس از آن میتوان تاج دندان را روی پایه قرار داد، اما در ایمپلنت فوری، دندانپزشک از همان ابتدای درمان، از پروتزهای موقت برای افراد استفاده میکند. این روش درمانی در یک روز انجام میشود و نیاز به جراحی کمتری دارد.

به این ترتیب افراد دورۀ نقاهت خود را با اعتماد به‌ نفس بیشتری پشت سر میگذارند. در نظر داشته باشید که این عمل فوری برای تمام افراد گزینۀ مناسبی نیست و تنها متقاضیانی که استخوان فک محکم و سالمی دارند میتوانند از کاشت فوری استفاده کنند.

عوارض جانبی ایمپلنت دندان

فرایند کاشت دندان ممکن است باعث درد و عوارض جانبی شود، اما اکثر موارد درد و عوارض جانبی مربوط به آن به طور عمومی به میزان کمی هستند و بعد از مدت زمان کوتاهی بهبود مییابند.

در هر صورت، میزان درد و عوارض ممکن است بین افراد متفاوت باشد و به عواملی مانند سلامت کلیه بدن، توانایی بهبود پس از جراحی، نوع فرآیند جراحی و تجربه پزشک بستگی داشته باشد.

در طول فرایند ایمپلنت دندان، ممکن است بعضی از عوارض جانبی شامل موارد زیر باشند:

 1. درد: ممکن است درد و تورم در منطقه جراحی بعد از عمل کاشت دندان رخ دهد. این درد معمولاً مدت کوتاهی ادامه دارد و با مصرف داروهای تسکین درد کاهش مییابد.
 2. عفونت: عفونت در منطقه جراحی رخ میدهد. استفاده از ضد عفونی‌ کننده‌ ها و رعایت دقیق مراحل بهداشت دهانی و دستورات پس از جراحی می‌واند خطر عفونت را کاهش دهد.
 3. نزدیکی به عصب‌: در صورتی که پیچ ایمپلنتها به عصب‌ها نزدیک شود، ممکن است احساس درد و تحریک عصبی در ناحیه مربوطه رخ دهد.
 4. نیاز به عمل جراحی مجدد: در برخی موارد، ممکن است عمل جراحی برای تعویض ایمپلنت لازم باشد. این اتفاق در صورتی ممکن است رخ دهد که ایمپلنت بدرستی جوش نزده باشد.

بسیاری از این عوارض ممکن است با رعایت دقیق دستورات پس از جراحی و مراقبت‌ های بهداشتی که توسط پزشک شما توصیه میشود، کاهش یابند. پزشک شما میتواند شما را با راهنمایی‌ هایی که برای کاهش عوارض و مدیریت درد و توانایی بهبود بیشتر پس از جراحی ایمپلنت دندان ارائه میدهد، آشنا کند.

مهم است که قبل از انجام implant با دندانپزشک خود مشورت کنید و در مورد ریسک‌ها، عوارض و مراحل مرتبط با جراحی اطلاعات کاملی کسب کنید. همچنین، رعایت دقیق دستورات پس از جراحی و مراقبت‌های بهداشت دهانی مهم است تا عملکرد موفقیت‌ آمیز implant حفظ شود.

جلوگیری از عفونت پس از جراحی

 • رعایت بهداشت دهان

قبل از جراحی ایمپلنت دندان و همچنین پس از آن، رعایت بهداشت دهان منظم و دقیق بسیار مهم است. از مسواک‌ های نرم و مسواک‌ های برقی استفاده کنید.

 • مصرف ضد عفونی‌ کننده

طبق دستورات پزشک، قبل و بعد از جراحی از ضدعفونی‌ کننده‌ های دهانی استفاده کنید. این محصولات میتوانند باکتری‌ها را کنترل کرده و خطر عفونت را کاهش دهند.

مصرف دارو

پزشک ممکن است قبل یا بعد از جراحی ایمپلنت دندان به شما داروهای ضد التهاب یا مسکن تجویز کند. مصرف صحیح و به موقع این داروها عفونت را کاهش میدهد.

رعایت دستورات پس از جراحی

پس از جراحی پزشک شما دستورات مشخصی را برای مراقبت در خانه ارائه خواهد داد. برخی از این دستورات شامل محدودیت مواد غذایی سخت و داغ و استفاده از مسواکی مناسب است.

اجتناب از عوامل خطرزا

برخی عوامل مانند سیگار کشیدن و مصرف الکل خطر عفونت را افزایش میدهند. سعی کنید از اینگونه عوامل خودداری کنید و سبک زندگی سالمی را رعایت کنید.

پیروی از راهنمایی پزشک

مهم است که پیروی دقیق از دستورات و راهنمایی‌ هایی که پزشک شما در مورد مراقبت پس از جراحی ایمپلنت دندان ارائه میدهد، را داشته باشید. اگر سوالی دارید، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

مهم است که به هنگام پیش‌بینی علائم عفونت مانند تورم، درد، خونریزی غیر عادی یا تغییر در رنگ و عوارض جانبی مرتبط با آن ممکن است بین افراد مختلف متفاوت باشد.

سخن پایانی

کاشت دندان می تواند تغییری چشمگیر در کیفیت زندگی فرد ایجاد کند. با فراهم آوردن راه حلی دائمی برای از دست دادن دندان‌ها، این روش نه تنها ظاهر طبیعی و عملکرد دهان را بازمی‌گرداند بلکه به افراد کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزنند. انتخاب دقیق ارائه‌ دهنده خدمات و رعایت مراقبت های پس از کاشت، کلید دستیابی به بهترین نتایج است.

در مجموع کاشت دندان در مجموعه آتن با شرایط پرداخت اقساط با ماهر ترین دندانپزشکان اجرا میشود. مهم ترین نکته در انجام این کار حفظ سلامت دهان و دندان شما عزیزان میباشد که این مورد نیز در کلینیک زیبایی آتن به طور کامل رعایت میشود.

5/5 - (15 امتیاز)

8 دیدگاه.

 • ممکن هست زیشه دندون رو بکشیم همون موقع ایمپلنت بذاریم؟

 • Amir.hashemi
  2023-08-10

  من 4 تا دندان کنار هم ندارم.چند پایه باید برام گذاشته بشه؟

  • آتن
   2023-08-10

   بهتره برای هر دندان خالی یک پایه گذاشته شود اما امکان 2 پایه هم وجود دارد.

 • جمشید
  2023-09-30

  سلام برای رضای خدامجانی کارنمیکنیدندارم مثل خارجی‌ها که دکترامیرن.وخنده به مردم هدیه میدن ۴تاداندان ندارم شهرستان هستم

  • آتن
   2023-09-30

   سلام ما مناسب ترین قیمت و شرایط اقساط را برای بیمار هایمان داریم شما برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

 • تیمورالهیاری
  2023-10-05

  باسلام حضور دست اندر کاران محترم
  ۱-هزینه یه فک چنده
  ۲-اقساط شما به چه صورت هست؟

  • آتن
   2023-10-07

   سلام خدمت شما یک فک کامل حداقل 8 واحد ایمپلنت لازمه و برای هزینه با ما تماس بگبرید یا حضوری تشریف بیاورید.
   برای پرداخت هزینه به صورت اقساط نصف هزینه در جلسه اول و نصف دیگر هزینه 4 ماه دیگر بدون نیاز به چک

keyboard_arrow_up