فیلر چیست؟


تزریق فیلر و کلاژن برای حفظ ساختار لایه‌های پوست ضروری هستند. کلاژن به پوست استحکام می‌دهد در حالی که فیلر کلاژن را تغذیه و آبرسانی می‌کند. فیلر ماده‌ای است که به روشی کاملا طبیعی در بدن ما وجود دارد. با آب ترکیب می‌شود و فضاهای بین سلولی را پر کرده و به قدرت مرطوب‌کنندگی فوق‌العاده آن کمک می‌کند و منجر به زیبایی ماندگار پوست می‌شود که نرم، صاف و الاستیک می‌شود.

این ماده به راحتی می تواند یک سال یا بیشتر قبل از نیاز به استفاده مجدد دوام بیاورد. این روش به خصوص روی صورت و لب‌ها بسیار خوب جواب می‌دهد.

فیلر

فیلر

تزریق فیلر درمانی متداول در دنیای پزشکی زیبایی است. برای پر کردن چین‌ها و چروک‌ها به روشی بسیار طبیعی استفاده می‌شود. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که لب‌هایی را که تمایل به نازک شدن آنها داشته یا از بین بردن چین و چروک‌ها مد نظرتان هست را به راحتی انجام دهید.

بنابراین برای حفظ رطوبت پوست استفاده می‌شود و به بهبود رنگ آن کمک می‌کند. کمیت و کیفیت درم به تدریج با افزایش سن کاهش می‌یابد. در نتیجه پوست خشک و شکننده شده و اولین چین و چروک‌ها ظاهر می‌شود. سپس به تدریج بافت‌ها شل می‌شوند و صورت پوک می‌شود.

فیلر که در دسته پرکننده‌های زیبایی استفاده می‌شود به شکل یک ژل شفاف، کم و بیش چسبناک است. به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی و حجم دهی بالا، فیلر دارای چندین کار مهم است:

اول از همه لازم است بدانید که فیلر توسط پزشک زیبایی به عنوان پرکننده برای درمان چین و چروک، خطوط ریز، سیاهی، شیار، کاهش حجم، افتادگی و… استفاده شده و در این حالت برای ترمیم آن به ضخامت پوست تزریق می‌شود.

همچنین برای آبرسانی عمیق پوست استفاده می‌شود. این تکنیک مزولیفت است که شامل انجام چندین تزریق کوچک در سطح درم بوده که در آن چین و چروک ایجاد می‌شود. زیرا پوست عمیقا هیدراته پوستی است که به خوبی پیر می‌شود و کمتر چین و چروک می‌شود.

گفتنی است در بیشتر لوازم آرایشی ضد پیری و چین و چروک این ژل یافت می‌شود.

انواع فیلر

اندازه مولکول‌های فیلر بسته به نشانه‌های مختلف متفاوت است. انتخاب فیلر تزریقی (غلظت، چگالی و عمق تزریق) با توجه به نوع اصلاحات انجام می‌شود:

 • فیلر با غلظت ضعیف: برای خطوط ظریف، چین و چروک‌های ظریف اطراف لب، چین و چروک‌های پنجه کلاغی (دور چشم) و… استفاده می‌شود.
 • فیلر غلیظ: برای چین‌های نازولبیال، چین‌های عمیق‌تر، خط لب، چین و چروک گونه، زیر چشم و… استفاده می‌شود.
 • فیلر بسیار غلیظ: برای چین‌های بسیار عمیق، بازسازی حجم‌های خاصی از صورت (استخوان گونه‌ها، شقیقه‌های توخالی، گونه‌ها و…) استفاده می‌شود.

تزریق با استفاده از سوزن‌های ظریف یا میکرو کانولا برای حداکثر دقت و به حداقل رساندن عوارض جانبی تا حد امکان انجام می‌شود.

فیلر چه نوع ماده‌ای است؟

فیلر مولکولی است که در مفاصل و چشم وجود دارد. بدن ما پنج گرم در روز تولید می‌کند تا بافت‌های پوست تجدید شود.

با پر کردن فضاهای بین رشته‌های مختلف پوست، به ظاهری جوان و پر آن کمک می‌کند.

با گذشت زمان بدن فیلر کمتر و کمتری تولید می‌کند، همانطور که فیبرهای الاستین و کلاژن کمتری تولید می‌کند و در این شرایط کیفیت پوست ما تحت تأثیر قرار می‌گیرد

تا خشک‌تر و شکننده‌تر شود و در نتیجه چین‌ها (چروک‌ها) در نواحی خاصی از صورت ظاهر می‌شوند.

این پدیده با توجه به بهداشت زندگی (دخانیات، آلودگی)، یائسگی و تحت تأثیر بودن اشعه ماوراء بنفش خورشید نیز تشدید می‌شود.

آیا هیچ گونه منع مصرفی برای تزریق فیلر وجود دارد؟

به عنوان یک اقدام احتیاطی، تزریق فیلر نباید در زنان باردار یا شیرده انجام شود. موارد منع مصرفی برای تزریق فیلر وجود دارد که پزشک قبل از هر گونه درمانی برای یافتن آنها تلاش می‌کند.

این به ویژه یک زمینه بیماران آلرژیک مهم بوده و برخی بیماری‌های حاد و مهم خود ایمنی یا التهابی، هپاتیت C، تزریق‌ توصیه نمی‌شود. در برخی موارد، اقدامات احتیاطی باید انجام شود و پزشک باید قبل از هر تزریق، آزمایش‌هایی را انجام دهد.

توصیه‌های قبل از جلسه تزریق

 • از مصرف آسپرین یا ضد التهاب در 4 تا 6 روز قبل از تزریق خودداری کنید تا از خطر خونریزی جلوگیری کنید. همچنین از مصرف داروهای حاوی ویتامین C و E  خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض الکل یا آفتاب در ساعات قبل از تزریق خودداری کنید.
 • مصرف داروی ضد انعقاد را به دکتر خود اطلاع دهید.

توصیه‌های بعد از جلسه تزریق

 • توصیه می‌شود در طول 12 ساعت پس از درمان، چیزی را که توسط پزشک توصیه نمی‌شود روی پوست خود قرار ندهید.
 • از درمان‌های دندانپزشکی و هر نوع عمل زیبایی دیگر خودداری کنید.
 • تا 2 ساعت پس از تزریق از انجام کلیه فعالیت‌های ورزشی خودداری کنید.
 • در صورت وجود هماتوم پس از تزریق، خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید.
 • در 24 ساعت پس از تزریق، از ماساژ بیش از حد قوی صورت خودداری کنید.
 • تا دو هفته پس از درمان از دمای شدید (سرما شدید، سونا یا حمام و غیره) اجتناب کنید.
 • تا 4 ساعت پس از تزریق از داروهای ضد التهابی دوری کنید.

اثرات جانبی فیلر

بلافاصله پس از درمان، قرمزی خفیف، تورم، حساسیت پوست یا خارش ممکن است در محل تزریق ظاهر شود. این یک پیامد طبیعی تزریق است. این ناراحتی موقتی است و معمولا پس از یک یا دو روز از بین می‌رود. ممکن است هماتوم‌های کوچک ظاهر شوند که در عرض چند روز ناپدید می‌شوند.

اکثر ژل‌های فیلر حاوی لیدوکائین هیدروکلراید برای بهبود راحتی در طول جلسه و کاهش درد هستند که این یک بی حس کننده موضعی است. پزشک خود را از هرگونه حساسیت مفرط شناخته شده به لیدوکائین و یا بی حس کننده‌های موضعی از نوع آمینو آمید مطلع کنید.

مدت اثر فیلر ممکن است از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد، بسته به ناحیه تحت درمان، محصول و مقدار تزریق و سبک زندگی آنها (از 9 تا 18 ماه بسته به محصول و منطقه فیلر) متفاوت است. بنابراین درمان ژل پرکننده فیلر ممکن است به چندین بار تزریق در طول زمان نیاز داشته باشد تا بسته به ناحیه تحت درمان، اصلاح مورد نظر حاصل شود.

برای تکمیل تزریق فیلر و تقویت عملکرد کرم‌های ضد چروک، در حال حاضر کپسول‌های مبتنی بر فیلر وجود دارد که برای مرطوب کردن عمیق پوست و تراکم مجدد پوست در نظر گرفته شده است. هنوز لازم است که مولکول‌های فیلر موفق به نفوذ به درم شوند. همه مکمل‌های غذایی این خاصیت را ندارند، بنابراین در انتخاب یک مکمل غذایی، غلظت فیلر مهم نیست، بلکه توانایی آن برای رسیدن به هدف مهم است.

شما از لوازم آرایشی مبتنی بر فیلر استفاده خواهید کرد که اثرات تزریق را طولانی و تشدید می‌کند. این لوازم آرایشی به دلیل اثر ضد چین و چروک و مرطوب کنندگی بسیار موثر، جدا از تزریق فیلر توصیه می‌شود.

تزریق فیلر (پرکننده) برای چه امری است؟

در پزشکی زیبایی، فیلر به عنوان راهکاری عالی برای متعادل کردن حجم صورت، مبارزه با افتادگی پوست و جوان سازی به روشی ظریف در نظر گرفته می‌شود.

برای پرکردن چین و چروک‌های مختلفی که در طول زمان ظاهر می‌شوند و همچنین برای بازگرداندن حجم در نواحی خاصی از صورت، مانند استخوان‌های گونه، شقیقه‌ها یا لب‌ها و همچنین بینی یا فک استفاده می‌شود.

هدف در این روش همیشه یک نتیجه طبیعی برای افزایش زیبایی هر بیمار در هر سنی از زندگی است.

فیلر در پزشکی زیبایی

در پزشکی زیبایی، فیلر به شکل یک ژل، کم و بیش ضخیم و چسبناک به وجود می‌آید. این ماده در آزمایشگاه از طریق مجموعه ای از فرآیندهای بیوتکنولوژیکی تولید می‌شود و در تخمیرها رشد می‌کند تا مولکولی مشابه با مولکولی که به طور طبیعی در درم داریم به دست آید.

به دلیل خاصیت حفظ آب، از آن برای مرطوب کردن عمیق پوست، پر کردن چین و چروک، بازگرداندن حجم و بازیابی فرم صورت استفاده می‌شود تا ظاهری کمتر خسته، جذاب‌تر و پرتر به آن بدهد.

تزریق فیلر یک محصول به اصطلاح قابل جذب است که به طور طبیعی چند ماه پس از تزریق کاهش می‌یابد. همچنین ممکن است یک جلسه تزریق جدید برای بهره مندی از اثر جوان کننده آن در نظر گرفته شود.

یک جلسه تزریق فیلر نیازی به برش یا بیهوشی ندارد. مانند هر درمان غیر تهاجمی، در مطب انجام می‌شود و عواقب آن ساده است.

فیلر برای هر نیازی مناسب است؟

هنگامی‌که پیری پوست به حداقل می‌رسد، فیلر با مرطوب کردن پوست به پیش بینی و جلوگیری از ظهور چین و چروک کمک می‌کند در نتیجه پزشک یک فیلر مایع با حجم کم یا بدون حجم را انتخاب می‌کند. بسته به نیاز می‌توان آن را با سوزن، کانولا یا مزوتراپی برای احیای پوست تزریق کرد.

برای پوست‌های بالغ‌تر، روند پیری باعث تغییرات در استخوان‌ها و ماهیچه‌ها، تغییر در حجم و بدتر شدن بافت پوست می‌شود و به نظر می‌رسد که صورت آویزان شده است.

در اینجا لازم است که هم بر روی چین‌ها و هم روی پوست افتاده به طور کلی کار کنید تا صورت بدون جراحی لیفت شود. در این شرایط فیلر حجم‌دهنده و عمیق‌تر تزریق می‌شود.

درمان همه افراد با فیلر یکسان است؟

هر چهره‌ای متفاوت است و هر چهره متفاوت پیر می‌شود. همچنین تجزیه و تحلیل صورت شما برای انجام تزریق‌های هدفمند ضروری است که نتیجه آن موثر اما همیشه فوق العاده طبیعی باشد در نتیجه هیچ استانداردی در این زمینه وجود ندارد.

در طول مشاوره اولیه، دکتر زیبایی شما این تجزیه و تحلیل را با استفاده علم خود انجام می‌دهد. این در واقع پیشنهاد یک برنامه درمانی شخصی برای زیباسازی صورت است که با مورفولوژی بیمار، شخصیت و نیازهای او سازگار است.

هدف همیشه یک نتیجه قابل قبول است که جذابیت و حرکات صورت را حفظ می‌کند.

کدام نواحی با فیلر درمان میشوند؟

فیلر را می‌توان در تمام صورت و قسمت‌های خاصی از بدن استفاده کرد:

 • چین‌های خط خندهانواع فیلر
 • چین‌های زیر چشم
 • خطوط پنجه کلاغی
 • استخوان گونه و گونه‌ها
 • چین و چروک در اطراف دهان
 • لب و بینی
 • چین و چروک دور چشم
 • دست ها و پیشانی
 • بیضی شکل صورت، فک، چانه

 

چین‌های خط خنده، خطوط زیر چشم و پنجه کلاغی نواحی معمولی هستند که با فیلر درمان می‌شوند، زیرا چهره را ناراحت، غمگین و خسته نشان می‌دهند.

همچنین می‌توان از فیلر برای نواحی که به طور سنتی با بوتاکس درمان می‌شوند، استفاده کرد، به خصوص زمانی که چین و چروک‌ها ایجاد شده و عمیق هستند.

در سطح پنجه کلاغ، بین ابروها یا در بالای لب‌ها این مورد بیشتر اتفاق می‌افتد.

می‌توانیم با استفاده از فیلر، حجم لب‌ها را به روشی بسیار طبیعی دوباره بازیابی کرده و افزایش دهیم، همچنین می‌توانیم خط گردن را صاف کنیم.

در نهایت، با استفاده از یک فیلر غلیظ، می‌توانیم به طور موثر قسمت‌های خاصی از صورت را بدون انجام جراحی تغییر شکل دهیم. یک جراحی بینی پزشکی می‌تواند یک برآمدگی کوچک روی بینی، عدم تقارن جزئی یا افتادگی بینی را برطرف کند.

اما این همه ماجرا نیست؛ تزریق‌های هدفمند می‌توانند یک خط فک نامشخص را دوباره ترسیم کنند و چهره را مردانه‌تر کنند، یا چانه کمی‌عقب‌رفته را جلو ببرند تا تعادل صورت را از جلو و در نیمرخ حفظ کند.

بسته به ناحیه تزریق شده، دکتر زیبایی شما یک فیلر مناسب را انتخاب می‌کند که کم و بیش حجم دهنده و مایع باشد تا نتیجه ای همیشه طبیعی داشته باشد.

توجه داشته باشید که همه انواع پوست (از روشن‌ترین تا تیره‌ترین) می‌توانند از پرکننده‌ها استفاده کنند، بدون اینکه خطر ایجاد آثار یا جای زخم قابل مشاهده باشد.

جلسه تزریق فیلر در مطب دکتر زیبایی چگونه انجام میشود؟

هیچ آمادگی خاصی قبل از جلسه تزریق وجود ندارد. از طرفی ترجیحاً در روزهای قبل از درمان از داروهای ضد انعقاد (آسپرین و …) استفاده نشود تا تا حد امکان از کبودی جلوگیری شود.

پس از تمیز کردن و سپس ضد عفونی کردن ناحیه(ها)، دکتر فیلر را در سطح متغیر بسته به محصول مورد استفاده و هدف درمان (چروک‌های سطحی یا عمیق) به درم تزریق می‌کند.

اگر پزشک بازسازی (بینی، فک و غیره) را مورد هدف قرار دهد، ماساژ روی ناحیه تزریقی را به منظور توزیع یکنواخت محصول انجام می‌دهد.

فیلر مورد استفاده در مطب دکترهای زیبایی اصولا حاوی یک بی حس کننده موضعی است که باعث می‌شود جلسه تقریباً بدون درد باشد. همچنین می‌توان برای راحتی بیشتر، پماد لیدوکائین (بی حس کننده موضعی) را در ناحیه تحت درمان قبل از جلسه استفاده کرد. بسته به نواحی تحت درمان و نیاز هر فرد، جلسه بین 10 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

عواقب یک جلسه تزریق فیلر و ژل

نتیجه بلافاصله قابل مشاهده است. با این حال پس از یک جلسه تزریق فیلر، محصول “آب می‌خواهد” و در ساعات بعدی تورم خفیفی مشاهده خواهید کرد، سپس این ادم به طور طبیعی فروکش می‌کند. کبودی، در صورت وجود ممکن است برای چند روز باقی بماند.

نتیجه تزریق فیلر

اثر فیلر بلافاصله قابل مشاهده است. در واقع چین و چروک‌ها به وضوح در پایان جلسه تزریق کاهش مییابد. با این حال، باید یک دوره 10 روزه صبر کرد تا بتوان نتیجه نهایی تزریق فیلر را درک کرد.

فیلر یک مولکول به اصطلاح “قابل جذب” است که اثرات آن موقتی است و به طور متوسط ​​​​با دوام 6، 8 یا حتی 12 ماه بسته به ناحیه مورد نظر است.

ماندگاری نتیجه از یک بیماری به بیمار دیگر متفاوت است، بسته به سن، منطقه یا مناطق تحت درمان، سیگار کشیدن و میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید، و همچنین سرعتی که بدن او ماده را جذب می‌کند متفاوت است.

همچنین فیلر در نواحی بسیار متحرک مانند دهان سریعتر تجزیه می‌شود و باید یک جلسه تزریق جدید در نظر گرفته شود. تزریق را می‌توان به طور متوسط ​​هر 9 تا 12 ماه بدون محدودیت در تعداد جلسات انجام داد.

تزریق فیلر را می‌توان با بسیاری از راه حل‌های ضد پیری دیگر برای مراقبت حرفه‌ای‌تر ترکیب کرد. جلسات لیزر برای درمان لکه‌های رنگدانه، تزریق سم بوتولینوم، پی آر پی یا لایه برداری برای بهبود درخشندگی چهره یا بهبود کیفیت پوست می‌تواند با درمان فیلر ترکیب شود.

فیلر چگونه و کجا تزریق میشود؟

این محصول یا مستقیماً به ضخامت درم و پوست تزریق می‌شود یا زمانی که نیاز به افزایش حجم یا اصلاح فرورفتگی باشد عمیق‌تر تزریق می‌شود. چندین لایه پرکننده برای دستیابی به یک درمان بهینه ساخته می‌شود. می‌توان آن را با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف یا یک کانول تزریقی تزریق کرد.

فواید تزریق فیلر

فیلر در حال حاضر محصول مفید برای فیلرها در پزشکی زیبایی است که دارای مزایای بسیاری است:

 • مدت اثر آن از 8 تا 24 ماه بسته به محصول متغییر است.
 • کاملا تزریقی است.
 • آبرسانی و احیا می‌کند.
 • استفاده و تهیه آن آسان است.
 • نتایج آنی هستند.
 • عوارض جانبی کم و بسیار نادر است.
 • طیف گسترده‌ای از فیلرها بسته به مناطق و نوع بیمار موجود است.
 • اصلاح چین و چروک‌های سطحی و عمیق و افزایش حجم اتفاق می‌افتد.
 • به مدت 30 سال تزریق می‌شود پس روش مطمئنی است.

مراحل قبل از تزریق فیلر

 • مشاوره با جراح زیبایی به منظور ارزیابی خواسته‌های بیمار و همچنین هرگونه منع مصرف (تبخال، حساسیت به فیلر، بارداری، برخی از تزریقات قبلی و غیره) ضروری است.
 • عکس‌های قبل و بعد از تزریق فیلر گرفته می‌شود.
 • از مصرف آسپرین و ضد التهاب در 3 روز قبل خودداری کنید.
 • نیازی به ناشتا بودن نیست اما روز قبل و روز تزریق الکل و آفتاب شدید توصیه نمی‌شود.
 • سعی کنید بدون آرایش بیایید (آرایش برای تزریق پاک می‌شود و بلافاصله بعد از آن دوباره آرایش می‌کنید).
 • برای جلوگیری از تورم و کبودی می‌توان یک درمان هومیوپاتی تجویز کرد.
 • در صورت داشتن سابقه تبخال، باید در جلسه مشاوره پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • فرد باید از رفتن به سولار و یا قرار گرفتن در معرض نورخورشید به مدت دو هفته دوری کند.
تزریق فیلر چه مراحلی را دارد؟
فیلر لب

تزریق فیلر چه مراحلی را دارد؟

 • تزریقات در مطب انجام می‌شود مگر در مواردی که همراه با جراحی باشد.
 • بدیهی است که تعداد سرنگ‌ها به تعداد مناطقی که باید درمان شوند بستگی دارد.
 • ضدعفونی قبل از تزریق انجام می‌شود و بنابراین آرایش از قسمت‌هایی که قرار است تزریق شود پاک می‌شود.
 • در صورت لزوم ناحیه مورد نظر بی‌حس می‌شود.
 • با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف یا یک میکروکانولا تزریق می‌شود.
 • بیمار می‌تواند هر زمان که بخواهد اثر تزریق را در آینه ببیند و با نظر جراح تصمیم بگیرد که آیا محصول بیشتری نیاز است یا خیر.
 • مدت زمان یک جلسه تزریق فیلر می‌تواند از 10 دقیقه تا یک ساعت بسته به تعداد نواحی تحت درمان متفاوت باشد.
 • در پایان جلسه ماساژ نواحی تزریق شده انجام می‌شود.

قیمت تزریق فیلر و ژل

تزریق فیلر یک درمان پزشکی زیبایی است، بنابراین تحت پوشش تامین اجتماعی یا شرکت‌های بیمه نیست.

قیمت تزریق فیلر از یک بیمار به بیمار دیگر بسیار متفاوت است. در واقع این تابعی از تعداد مناطق و اهمیت درمان است.

بنابراین قیمت تزریق فیلر برای هر سرنگ متفاوت است.

نیاز به معاینه توسط یک جراح زیبایی متخصص در پزشکی زیبایی دارد، که می‌تواند با شما ارزیابی کند و شما را در انتخاب درمان مناسب برای انجام راهنمایی کند.

کارهایی که فیلر انجام میدهد

 • افزایش حجم لب فیلر
 • اصلاح چین و چروک
 • اصلاح اسکارهای تروماتیک و آکنه
 • جوانسازی لاله گوش
 • صاف کردن گردن بدون جراحی
 • اصلاح عدم تقارن صورت و بدن
 • رینوپلاستی طبی (تغییر ساختار بینی بدون جراحی)
 • افزایش حجم استخوان گونه
 • بازسازی صورت (چانه و خطوط)
 • لیفت پلک
 • بهبود نمای صورت
 • اصلاح سیاهی دور چشم
 • استتار چربی زیر پوستی (زیر چشم)
 • جوانسازی دست
فیلرهای پوستی چیست؟

فیلرهای پوستی مواد تزریقی طبیعی یا مصنوعی هستند که مستقیماً به پوست تزریق می‌شوند تا تمام علائم پیری مانند چین و چروک و فرورفتگی را از بین ببرند.

آنها برای حجیم کردن پوست و درمان ساختار گونه، چین‌های بینی، چاله‌های ایجاد شده، خط فک، خط خنده و خطوط زیر چشم استفاده می‌شوند.

پرکننده‌های تزریقی چین‌های عمیقی را که با افزایش سن در پوست شما ایجاد می‌شود پر می‌کنند و لب‌های پرتر ایجاد می‌کنند.

قبلاً از کلاژن به عنوان ماده اصلی فیلر استفاده می‌شد، اما اکنون فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک به عنوان ماده اصلی جایگزین شده اند.

روش تزریق فیلر یکی از روش‌های مطلوب برای چین و چروک و خطوط ریز روی پوست است. در طول فرآیند پیری، خاصیت ارتجاعی پوست ما به مرور زمان کاهش می‌یابد و باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی می‌شود.

روش‌های زیبایی احیا کننده با از بین بردن این علائم پیری ما را جوان می‌کند.

روش تزریق فیلر به طور کلی برای از بین بردن چین و چروک، اصلاح کانتور پوست یا بزرگ کردن لب‌ها استفاده می‌شود.

همچنین می‌توانید از فیلرها کمک بگیرید تا چهره‌تان جوان‌تر شود.

پر کردن با فیلر به چه منظور انجام میشود؟

هدف از کاربرد فیلر افزودن حالتی جوان‌ تر به صورت است. این کاربرد پزشکی-زیبایی موثر در مدت زمان کوتاهی، به پوست کمک می‌کند تا حالت ارتجاعی خود را بازیابد، لایه چربی کاهش یافته را تجدید کند و چین و چروک‌های پوست ناشی از کمبود کلاژن را از بین ببرد.

به خصوص با افزایش سن، قسمت پایین صورت شروع به افتادگی به سمت پایین می‌کند. به دلیل تأثیر این افتادگی، افراد پیر و رنگ پریده به نظر می‌رسند.

کاربردهای پرکننده روی صورت باعث حجیم شدن پوست و ایجاد اثر لیفتینگ روی صورت میشود. زیبایی شناسی فیلر همچنین به پوست اجازه می‌دهد تا اسکار و جای آکنه را درمان کند.

فرآیند پر کردن با فیلر یک فرآیند بسیار آسان است و بیهوشی لازم ندارد. این روش حدود 30 دقیقه طول می‌کشد، شما می‌توانید کار و زندگی روزمره خود را پس از درمان از سر بگیرید. ناحیه ای که باید درمان شود ابتدا برای تزریق فیلر آماده می‌شود. سپس باقیمانده فیلر به نقاطی که باید پر شوند تزریق می‌شود.

بسته به نیاز فرد، گاهی پرکردن از یک نقطه انجام می‌شود و گاهی با ورود از چند نقطه، فرآیند پرکردن کامل می‌شود. عوارض جانبی مانند کبودی و تورم ممکن است پس از عمل رخ دهد. با این حال، در عرض چند روز تمام این عوارض ناپدید میشوند و ظاهری آرام و شاداب ظاهر میشود.

مزایای تزریق فیلر

چین و چروک‌های توخالی و ساکن ( چین‌های بینی، خطوط خنده، چین و چروک‌های اطراف دهان و غیره) ظاهری غمگین یا خسته به هر فردی می‌دهند.

هنگامی‌که چین و چروک یک نقص کوچک و نامحسوس باشد، می‌توان آن را به تنهایی درمان کرد. اما از چهل سالگی درمان چین و چروک به تنهایی بهترین راه حل نیست زیرا فیلر باعث آب شدن چربی شده که منجر به شل شدن پوست می‌شود.

برای پاک کردن این خطوط، فیلر با سم بوتولینوم یا بوتاکس ترکیب می‌شود.

بازگرداندن حجم نواحی تزریقی

با گذشت زمان، پوست دستخوش تغییراتی می‌شود که مربوط به تغییرات در توده استخوانی و بافت پوست است که حجم آن کاهش می‌یابد و باعث افتادگی پوست می‌شود.

ما می‌توانیم به کمک فیلر یک نقص را درمان کنیم و به عنوان مثال یک تزریق فیلر را برای خطوط تیره صورت انجام دهیم ، اما در اغلب موارد، کل صورت را با فیلر و بدون جراحی جوان‌سازی می‌کنند.

عیوب کوچک بینی اصلاح میشود

جراحی بینی می‌تواند عیوب کوچک را بدون چاقوی جراحی بهبود بخشد. پر شدن حفره‌ها با فیلر باعث محو شدن اثر برجستگی‌ها می‌شود، بینی را اصلاح می‌کند و شکل آن را هماهنگ می‌کند.

پزشک خواسته‌های شما و شکل بینی شما را برای انجام درمان تزریق در نظر می‌گیرد. این جلسات تزریق بسیار کمتر از جراحی بینی دردناک و تهاجمی‌‌هستند.

 • برآمدگی بینی کمتر می‌شود.
 • نوک بینی بهبود می‌یابد.
 • حفره بین بینی و پیشانی پر می‌شود.

طراحی دوباره شکل چانه

برای اصلاحات جزئی چانه، تزریق فیلر کافی است تا:

 • چانه کمی‌‌عقب‌رفته را اصلاح کنید.
 • چین چانه را پر کنید.
 • بیضی صورت بازیابی می‌شود.

همچنین می‌توان با بیرون آوردن زاویه مناسب فک و مشخص کردن محدوده گردن و بیضی با کانتورینگ فک، فک را زیباتر کرد، بنابراین قسمت پایین صورت شخصیت بیشتری پیدا می‌کند.

لب های حجیم خواهید داشت

با گذشت زمان، لب‌ها به طور طبیعی خشک می‌شوند یا حجم خود را از دست می‌دهند و باعث می‌شوند که لب‌ها نازک‌تر و کمتر مشخص به نظر برسند.

پوست لب‌ها بسیار شکننده است، اگر به درستی آبرسانی نشود، عوارض پیری زودتر رخ می‌دهد.

تزریق فیلر لب به موارد زیر کمک می‌کند:

 • کانتور دهان انجام دهید تا خط لب‌ها را بهتر کنید.
 • تعریف مجدد ناحیه فیلتروم
 • برای تقارن بهتر حجم لب را افزایش دهید.
 • لب‌ها را آبرسانی کنید.

اثر تقویت کنندگی را بالا ببرید

تزریق فیلر به صورت نیز به از بین بردن علائم خستگی کمک می‌کند. در واقع از سن سی سالگی، پوست زمان بیشتری برای بهبودی دارد.

بنابراین لازم است درمان مناسبی به آن داده شود که تمام نشاط آن را بازیابی و حفظ کند.

در این شرایط ممکن است که:

 • منافذ گشاد شده را سفت کنید.
 • چهره کدر را تازه کنید.
 • تیرگی و سیاه پوست را پاک کنید.
 • پوست خشک را آبرسانی کنید.
تزریق فیلر برای بدن

ما از فیلر با خاصیت ویسکوالاستیک عالی استفاده می‌کنیم که به آرامی‌ جذب بافت پوست می‌شود. به جز دست‌ها و تزریق فیلر چشم، تزریق اسید هیالورونیک به بدن تحت بی حسی موضعی به صورت سرپایی در یک بخش جراحی جزئی انجام می‌شود.

عواقب آن تورم خفیف و کبودی برای چند روز است.

پشت دست ها را جوان کنید

پوست دست‌ها بسیار نازک است و حاوی غدد چربی کمی ‌است که باعث آبرسانی می‌شود. هر روز در معرض تهاجمات خارجی مانند آفتاب، سرما، محصولات بهداشتی شکننده می‌شوند.

آنها خشک می‌شوند و خاصیت خود را از دست می‌دهند. به لطف  فیلر، استخوان‌ها، وریدها و تاندون‌های پشت دست کمتر دیده می‌شوند.

فرم پشت بدن را شکل دهید

یک فیلر بسیار حجم دهنده که مخصوص قسمت‌های پشتی بدن ایجاد شده است تزریق می‌شود تا حالت گردی ایجاد کند یا در حفره زیر ران برای شکل دادن به شکل آن کمک کند.

بیمار باید تا سه روز پس از تزریق از نشستن خودداری کند تا ژل جابه جا نشود و از درد جلوگیری شود.

ساق‌های پا را دوباره بسازید

ساق‌های پایی که بیش از حد لاغر هستند آنهایی است که ماهیچه‌های آنها رشد ضعیفی دارد. پس عدم تعادل بین یک ران نسبتاً خوب و یک پای خیلی نازک وجود دارد. با تزریق فیلر به ساق‌ها کمک می‌کنیم تا ساق پا را دوباره بکشند.

تکنیک های تزریق فیلر برای لب

همراه با کاهش زیبایی صورت، حجم لب ها با افزایش سن کاهش می یابد؛ آنها نازک تر، کم آب و چین و چروک ها بیشتر می شوند. لب‌های جوان لب‌هایی بسیار صاف و گوشتی هستند، به همین دلیل فیلر محصولی عالی برای حجیم کردن این ناحیه است.

تکنیک ها ممکن است بر پایه دو نوع تزریق باشند:

تزریق سوزنی: پزشک چندین تزریق در اطراف لب انجام می دهد. نتایج طبیعی هستند اما این تکنیک کمی دردآور است.

بنابراین حداقل 30 دقیقه قبل از جلسه، یک کرم بی‌حس‌کننده که به خوبی حاوی لیدوکائین است روی کل دهان گذاشته می‌شود.

تزریق کانولا: پزشک با استفاده از یک سوزن یک سوراخ کوچک در دو طرف لب ایجاد می کند تا بتواند کانولایی را که از لب عبور می کند وارد کند.

این تکنیک تا حد امکان ادم و هماتوم را به حداقل می رساند.

هیچ خطر خاصی به جز ظهور یک ادم خفیف وجود ندارد که با گذشت روزها از بین می رود. بنابراین توصیه می شود روزهای بعد ناحیه را به خوبی ماساژ دهید تا محصول به خوبی پخش شود.

این جلسه حدود 15 دقیقه طول می کشد و اثرات آن حدود 8 تا 12 ماه است.

تغییر رنگ چهره با فیلر

با گذشت زمان، آلودگی و استرس، برخی افراد رنگ چهره خود را کدر می بینند و صورتشان خسته، کدر و خاکستری به نظر می‌آید.

به لطف تزریق های کوچک فیلر بر روی سطح پوست و در سراسر صورت، بیمار چهره‌ای گلگون که طراوت را القا می کند، به دست می آورد.

برای این نوع درمان از سوزن های کوتاه و نازک استفاده می شود و این تکنیک مزوتراپی نامیده میشود.

این درمان باعث احیای صورت و آبرسانی عمیق اپیدرم به منظور کند کردن روند پیری میشود.

مزوتراپی امکان نیاز به آب را فراهم می کند و کمبود اسید هیالورونیک را که با افزایش سن کمتر و کمتر می شود، برطرف می کند.

در واقع به لطف فیلر است که پوست جوانی و درخشندگی خود را حفظ می کند. مزوتراپی همچنین بر روی خطوط ریز اثر صاف کنندگی خواهد داشت.

مزوتراپی را می توان در چند نقطه از بدن اعمال کرد:

 • صورت
 • گردن
 • پشت دست ها

به طور متوسط ​​3 جلسه یک بار در ماه به مدت 15 دقیقه طول می کشد تا پوست دوباره تقویت شود.

نتایج از اولین جلسه تقریباً فوری است و با گذشت زمان بهبود حاصل می‌شود.

نشانه‌های تزریق فیلر

در پزشکی زیبایی برای صورت زنان یا مردان، نشانه‌های زیادی وجود دارد:

 • پرکردن شیارها: شیار نازولبیال (بین گونه و لب)، چین در هر طرف چانه با باز کردن دهان، شیار لابیومنتال (بین چانه و لب)
 • درمان چین و چروک و خطوط ریز سطحی و عمیق: خطوط اخم (بین ابرو)، پنجه کلاغی (در گوشه چشم)، چروک‌های اطراف دهان (دور دهان)، گونه‌ها، چانه، پیشانی
 • افزایش حجم: لب‌ها (برای لب‌های نازک یا بیمارانی که می‌خواهند لب‌هایی شاداب داشته باشند یا خط لب‌ها را دوباره تعریف کنند)، استخوان‌های گونه، خطوط تیره، چانه، بیضی صورت، کانتور فک، حفره‌های گیجگاهی
 • رینوپلاستی پزشکی: برای بیمارانی که فقط به اصلاح بسیار کوچک نیاز دارند یا از جراحی می‌ترسند
تزریق فیلر خارج از زیبایی هم انجام میشود؟

فیلر به لطف خواص باورنکردنی خود در بسیاری از تخصص‌های پزشکی دیگر استفاده شده است. در چشم پزشکی برای درمان آب مروارید، در گوش و حلق و بینی در جراحی تارهای صوتی، در روماتولوژی در درد مفاصل، در اورولوژی، برای بهبود زخم‌ها و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.

ترکیب مرتبط با تزریق فیلر

ما می‌توانیم تزریق فیلر و سم بوتولینوم (بوتاکس) را با هم ترکیب کنیم تا اثرات 2 محصول را داشته و به لطف آرامش عضلات، نتایج با کیفیت بهتری به دست آوریم.

همچنین می‌توان آن را با تکنیک‌های پزشکی زیبایی مانند لیزر، درم ابریژن، لایه برداری، پی آر پی و غیره ترکیب کرد.

در نهایت می‌توان آن را با تمام جراحی‌های زیبایی صورت مانند لیفت صورت، جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)، جراحی بینی، زاویه دار کردن فک و چانه یا استخوان گونه ترکیب کرد.

چند ناحیه باید تزریق شود تا نتیجه حاصل شود؟

با درمان نواحی بیشتر در طول یک جلسه، به نتایجی می‌رسیم که موثرتر و قابل مشاهده تر است. زیرا ما فقط یک ناحیه را درمان نمی‌کنیم بلکه کل صورت را درمان می‌کنیم که می‌تواند پوست ما را بهتر و شاداب‌تر کرده و در نتیجه تزریق به نواحی بیشتر می‌تواند باعث جوان شدن شما در یک نگاه شود.

به صورتی که هر کس بعد از مدتی شما را ببیند متوجه جوان شدن و شاداب شدن پوست شما حداقل در صورت‌تان شود و این زیبایی وصف نشدنی را به شما هدیه دهد.

نتیجه گیری

برای جوان‌سازی صورت و کند کردن روند پیری، تکنیک‌های غیرجراحی قبل از انتخاب لیفت صورت وجود دارد. این تکنیک‌های غیرتهاجمی، مانند تزریق فیلر، راه‌حل‌های دست اولی هستند که جوان‌سازی طبیعی و محتاطانه صورت را برای مردان و زنان فراهم می‌کنند.

بدن تزریقات پوستی را در طول زمان متابولیزه و جذب می‌کند. مدت زمان دقیق آن به عوامل مختلفی از جمله فرمولاسیون دقیق و همچنین به ناحیه‌ای از بدن تحت درمان و سرعت عملکرد متابولیسم بدن شما بستگی دارد.

مورد دوم عاملی از تاریخچه ژنتیکی، وضعیت سلامتی، سطح فعالیت شما و همچنین عوامل دیگری از جمله رژیم غذایی و سطح آب بدن شما است.

به این دلایل، فقط می‌توان دستورالعمل‌های کلی برای مدت زمان ماندگاری تزریقات پوستی در نواحی مختلف بدن ارائه داد. تجربه شخصی شما ممکن است به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

همچنین، به خاطر داشته باشید که بسیاری از محصولات پرکننده برای تحریک بدن برای تولید کلاژن بیشتر در نواحی تحت درمان طراحی شده‌اند و در نتیجه فوایدی که با خود تزریق به همراه دارند طولانی‌تر می‌شوند.

تزریق فیلر فقط در کلینیک زیبایی آتن با مهارت در این زمینه انجام می‌شود. شما میتوانید با درخواست نوبت وقت خود را رزرو کرده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

2 دیدگاه. Leave new

 • برای لب روسی چه برندی جواب میده و چند سی سی نیازه ؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up