لیفت صورت با نخ


لیفت صورت با نخ جدیدترین روش غیر جراحی و جوان کننده پوست می باشد. با توجه به اینکه این روش زمان بهبودی بسیار کمتر از لیفت صورت سنتی است، نتایج شگفت انگیز است. اگر به تازگی متوجه علائم پیری شده اید، ممکن است بخواهید لیفت صورت با نخ را در نظر بگیرید. در طول عمل لیفت با نخ، نخ های ساخته شده از مواد پلی پروپیلن شفاف دقیقاً زیر سطح، توسط یک سوزن بزرگ وارد پوست شما می شوند.

به نخ های پلی پروپیلن گیره هایی متصل شده اند که پوست را می گیرند تا آن را بلند کرده و محکم کنند. به دلیل قرارگیری سطحی سوزن و نخ ها، می توان پوست را تغییر مکان داد تا ظاهری کمتر افتادگی ایجاد کند.

لیفت با نخ

تنها راه برای رفع مشکلات ناشی از شلی پوست صورت مانند پارگی و افتادگی گونه جراحی لیفت صورت یا لیفت گونه می باشد. در حالی که درمان های لایه‌ برداری پوست می توانند به بازگرداندن درجاتی از سفتی کمک کنند، زمانی که پوست شل وجود داشته باشد فقط یک چاقوی جراحی می تواند واقعاً آن را از بین ببرد.

لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت با نخ نوعی روش است که در آن از بخیه های موقت برای ایجاد لیفت ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود. به جای برداشتن پوست شل شده صورت بیمار با جراحی، جراح زیبایی به سادگی آن را با بخیه زدن قسمت هایی از آن را معلق می کند. این کار باعث می شود که پوست کمی به عقب کشیده شود و در نتیجه صورت را لیفت و سفت کند.

نخ‌ها علاوه بر ایده‌آل بودن برای لیفت پوست، با تحریک بدن و وادار کردن بدن به هدایت موج های زیادی از کلاژن به مناطق تحت درمان با پیری مبارزه می کنند و این به دلیل نقش حیاتی کلاژن در روند پیری مهم است.

کلاژن به حمایت از عوامل رشد کمک می کند که تا حد زیادی بر وضعیت پوست ما تأثیر بگذارد. کلاژن علاوه بر این که برای ترمیم زخم ها استفاده می شود، به انعطاف پذیر نگه داشتن پوست کمک می کند. با افزایش سن، بدن ما به تدریج کلاژن کمتر و کمتری تولید می کند که منجر به کاهش 80 درصدی ضخامت پوست در حدود 70 سالگی می شود.

این کاهش حجم و قدرت عامل بزرگی در ایجاد پوست اضافی و چین و چروک است. با ضعیف تر شدن پوست، دیگر قادر به حمایت کافی از بافت‌های زیر آن نیست، به این معنی که جاذبه آن را به سمت پایین می کشد و کشیده می شود.

تزریق کلاژن تازه به پوست صورت در زمانی که علائم شلی پوست هنوز خفیف است می تواند به کاهش شلی با ضخیم شدن و آبرسانی پوست و جلوگیری از بدتر شدن آن با تقویت پوست کمک کند. این فرآیند باعث جوانسازی مداوم و پیشرونده بافت های صورت می شود.

بیمارانی که لیفت صورت با نخ را به منظور تحریک کلاژن انجام می دهند، متوجه بهبود تدریجی رنگ و استحکام پوست خود خواهند شد. در حالی که نخ های آنها در جای خود قرار دارند، پاسخ درمانی بدن به طور مداوم فعال می شود زیرا بدن می خواهد نواحی بخیه شده را درمان کند و بخیه ها را خارج کند.

خوشبختانه از آنجایی که نخ های قرار گرفته در زیر پوست در حین لیفت با نخ بسیار کوچک هستند، بیمار هیچ یک از این اتفاقات را احساس نخواهد کرد. اکثر مردم پس از بهبودی پوست اطراف خود به هیچ وجه نمی توانند بخیه های خود را احساس کنند.

بهترین کاندید برای لیفت با نخ چه کسی است؟

افرادی که نتایج بهتری را از لیفت با نخ دریافت می کنند معمولا بین 30 تا 60 سال دارند، زمانی که پوست تازه شروع به نشان دادن علائم پیری می کند. بیماران مسن تر و آنهایی که پوست آویزان زیادی دارند، شاید به دلیل کاهش وزن زیاد، با لیفت سنتی بهتر عمل می کنند. لیفت با نخ یک راه عالی برای افزایش تولید کلاژن برای جلوگیری از پیری زودرس است.

عمل شما تحت بی حسی موضعی انجام می شود، به این معنی که شما بیدار بمانید. خطرات مرتبط با بیهوشی عمومی با لیفت با نخ نگران کننده نیست. زمان ریکاوری حداقل است و نیازی به آمادگی قبلی نیست.

مزایای لیفت با نخ به جای لیفت صورت

برای بسیاری از بیماران، بزرگترین مزیت لیفت با نخ به جای لیفت صورت، کاهش بسیار زمان بهبودی مرتبط با لیفت با نخ است. هنگامی که بیمار جراحی لیفت صورت انجام می دهد، باید به شدت آرام بخش شود. به این ترتیب، بیمار باید ترتیبی دهد که کسی او را از بیمارستان به خانه ببرد. اکثر بیماران لیفت صورت حداقل تا سه روز پس از جراحی نیاز به کمک شبانه روزی دارند.

لیفت صورت با نخ را می توان تحت بیهوشی موضعی به جای بیهوشی عمومی انجام داد، به این معنی که بیماران لیفت با نخ می توانند بلافاصله پس از انجام عمل، خود را به خانه برسانند و از خود مراقبت کنند. در حالی که برخی از بیماران پس از لیفت با نخ کمی درد، قرمزی و تورم را تجربه می کنند و بنابراین مایلند بقیه روز را مرخصی بگیرند.

پس از لیفت با نخ به ندرت به داروهای ضد درد قوی نیاز است و این امر باعث می شود بیماران راحت تر به روال عادی خود بازگردند. بنابراین این روش برای افرادی که در خانه بچه دارند یا کسانی که مشاغل پرمشغله و سختی دارند ایده آل است.

بیشتر بدانید : لیفت لثه

در حالی که بازیابی لیفت با نخ بسیار فشرده نیست، بیماران همچنان باید در حین بهبودی اقدامات احتیاطی جزئی را انجام دهند. مهم است که اطمینان حاصل کنید که هنگام تمیز کردن یا استفاده از مرطوب کننده حداقل یک هفته پس از قرار دادن نخ ها، صورت خود را به شدت مالش ندهید. همچنین باید سعی کنید سر خود را کمی بالا نگه دارید تا هنگام خواب مستقیماً روی صورت خود غلت نزنید.

عملاً هیچ خطری برای زخم، کبودی شدید، خونریزی یا سایر عوارض پس از لیفت با نخ وجود ندارد. در موارد نادر، بیماران ممکن است دچار سوزش، عفونت یا دیده شدن بخیه هایشان در زیر پوستشان شوند. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد بخیه ها را می توان به سادگی برداشت و صورت بیمار به حالت قبلی خود باز خواهد گشت.

از آنجایی که انجام لیفت صورت با نخ بسیار آسان تر از جراحی لیفت صورت میباشد، بسیار مقرون به صرفه تر هم هستند. اگرچه لیفت صورت با نخ مفید است، اما برای بیماران مهم است که انتظارات واقع بینانه از این روش را حفظ کنند و لیفت با نخ مطمئناً تغییرات قابل مشاهده ای ایجاد می کند، معمولاً فقط چند میلی متر صورت را بلند می کند.

انواع مختلف لیفت با نخ

از جمله جنس های استفاده شده در لیفت صورت با نخ عبارت است از:

نخ پلی دی اکسان (PDO)

نخ های PDO طولانی ترین بوده و به طور سنتی برای بخیه های جراحی استفاده می شد. این رشته ها از پلی دی اکسان ساخته شده اند که یک پلیمر مصنوعی بی رنگ، ضد حساسیت و زیست سازگار که کاملاً 100٪ قابل جذب است. رشته های پلی دی اکسان معمولاً بین 6 تا 8 ماه جذب بدن می شوند و تمام انواع نخ های دیگر معمولاً دارای طول ها، شکل ها و ضخامت های مختلفی هستند.

نخ هایی بدون دندانه وجود دارند که فقط به ایجاد اثرات حجم دهنده کمک می کنند و خطوط و چین های کلی صورت را کاهش می دهند. آنها فیبروبلاست ها را برای افزایش کلی تولید کلاژن در ناحیه مورد نظر تحریک می کنند و ثابت شده است که برای استفاده بسیار ایمن هستند.

نواحی درمان شده با این روش عبارتند از: لیفت صورت با نخ

  • ابروها
  • گونه ها
  • گردن
  • فک
  • زیر چشم

نخ پلی لاکتیک اسید (PLA)

نخ های پلی لاکتیک اسید (PLA) از یک پلیمر زیست سازگار ساخته شده است که از اسید لاکتیک مشتق شده است که در بسیاری از کاربردها مانند پین ها و بخیه های ارتوپدی استفاده شده است.

این نخ تمایل به افزایش حجم کلی نواحی افتادگی دارند و در نتیجه با استفاده از مخروط ها برای چسباندن به بافت، شکل را به ناحیه صورت باز می گرداند.

مانند نخ های PDO، نخ های PLA نیز قابل جذب هستند، با این حال در مقایسه با نخ های PDO زمان بیشتری برای بازسازی کلاژن نیاز دارند.

بیشتر بدانید: تزریق فیلر زیر چشم

نخ پلی کاپرولاکتون (PCA)

نخ های PCA را می توان جدید ترین نوع جذب لیفت صورت مورد استفاده در لیفت با نخ در نظر گرفت که کاپرولاکتون قابل جذب زیستی میباشد. این نخ منجر به تولید کلاژن برای مدت زمان طولانی تری نسبت به نخ های PDO و PLA می شود. همانطور که آنها واکنش فیبروتیک را تحریک می کنند، حتی پس از بازجذب نیز تمایل دارند ساختار کلاژنی را پشت سر بگذارند که از پوست پشتیبانی می کند.

این کار باعث سفت شدن پوست می شود و عمل لیفت و کشش ادامه می یابد و از افتادگی آن جلوگیری می کند. پلی کاپرولاکتون با پوستی مرطوب تر، احیاتر و سفت تر نتیجه ای طولانی مدت می دهند.

نتیجه لیفت صورت با نخ

به این ترتیب، نتیجه نهایی لیفت صورت با نخ  ظریف تر و طبیعی تر از جراحی لیفت صورت میباشد، بنابراین لیفت صورت با نخ برای بیمارانی مناسب است که با علائم شلی پوستی خفیف تا متوسط و نه شدید سروکار دارند. کاندیدای ایده آل لیفت با نخ معمولاً در اواخر دهه سی تا اوایل پنجاه سالگی است، در حالی که اکثر بیماران بالای 55 سال از جراحی لیفت صورت سود بیشتری می برند.

لیفت با نخ می تواند جایگزینی برای لیفت صورت برای بیماران مسن تری باشد که به دلایل پزشکی قادر به انجام عمل جراحی نیستند. از آنجایی که لیفت با نخ را می توان تحت بی حسی موضعی انجام داد، بسیاری از افرادی که شرایط مرتبط با سن را دارند که آنها را واجد شرایط جراحی نمی کند مانند فشار خون بالا، دیابت نوع دو و بیماری قلبی عروقی که می توانند با خیال راحت این درمان را انجام دهند.

اگر شرایط سلامتی برجسته ای دارید، حتما با پزشک خود در مورد اینکه آیا لیفت صورت با نخ برای شما مناسب است یا خیر صحبت کنید. درک این نکته مهم است که در حالی که هیچ تکنیک لیفتینگ نمی تواند نتایج دائمی ایجاد کند، جراحی لیفت صورت معمولاً نتایج طولانی تری نسبت به لیفت با نخ ایجاد می کند.

نتایج جراحی لیفت صورت می تواند تا یک دهه دوام داشته باشد، در حالی که لیفت صورت با نخ به طور کلی بین یک تا سه سال طول می کشد. با این حال، از آنجایی که روش لیفت با نخ بسیار کم خطر است، بیمارانی که نتایج لیفت با نخ خود را دوست دارند معمولاً می توانند پس از جذب بخیه های قدیمی توسط بدن، مجموعه جدیدی از بخیه‌های موقت قرار دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up